Gigabyte GA-G41m combo yükseltme tavsiyesi

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar.

Elimde GA-G41m combo anakart var üstünde Pentium D 830 bir işlemci, Hi-Level 2 GB 1333MHz DDR3 tek kanal bir RAM, ATI HD4650 ekran kartı, 300W noname PSU, ve dandik bir HDD var.

Bu sistem bu halde XP bile zar zor açıyor. Bunu bir çocuğa hediye etmek istiyorum ancak böyle veremem.

Bu sisteme Q9500 işlemci ve aynı özelliklere sahip 2 GB bir RAM daha ve yanına 120'lik bir SSD takmak istiyorum ancak sürpriz ile karşılaşmak istemiyorum.

RAM düzgün çalışması için nasıl seçim yapmalıyım MHz değerinin aynı olması yeterli mi (tabii DDR3 olacak), SSD takanların açamadığı gibi bir sorun okudum forumda.

Varsa tavsiyeniz alabilirim sorun yoksa da beni teyit ederseniz sevinirim.

Öncelikle modlanmış bir Xeon işlemci bu bilgisayara uygun olacaktır.
Sonrasında ise elindeki RAM'i elden çıkarım 2x4GB 1333MHz RAM'ler alarak sistemi rahatlatırsın.
En son ise temiz bir GTX 750 Ti bulursan sistemde 1080P'de e spor oyunlarını sıkıntısız oynarsın.

Öncelikle modlanmış bir Xeon işlemci bu bilgisayara uygun olacaktır.
Sonrasında ise elindeki RAM'i elden çıkarım 2x4GB 1333MHz RAM'ler alarak sistemi rahatlatırsın.
En son ise temiz bir GTX 750 Ti bulursan sistemde 1080P'de e spor oyunlarını sıkıntısız oynarsın.

Çocuk küçük bir çocuk ve babası yüksek bir sistem vermemi istemez, GTA san gibi oyunlar çocuğa yeterli olacaktır daha önce bilgisayarı olmamış o yüzden HD4650 uygun kalacaktır fazla da masraf yapmak istemiyorum.

Modlanmış Xeon işlemci için BIOS vs de modlamak lazım sanırım gerek var mı bilmiyorum, ve Xeon işlemci için tavsiyeniz var mıdır ben orada X5450 düşünmüştüm.

2x4 RAM bütçemi bayağı bir aşar ben 1 adet 2 GB RAM daha takmak istemiştim 100 TL gibi bir bütçeye.

Sonuçta çocuk GTA 5 oynamayacak. Cevabınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı