Gigabyte GA-H55M-S2H anakarta RAM ve SSD önerisi

ALİ SAĞSÖZ

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili Technopat, internetten yoğun bir ilgiyle videolarınızı takip etmekteyim. Çok faydalı ve gerekli bilgiler veriyorsunuz. Benim size birkaç sorum olacak. Gigabyte H55M-S2H 1.0 anakartım var.

Teknik Özellikler - GA-H55M-S2H (Rev. 1.0) - H55 - Yonga Seti Soket 1156 - Anakart - GIGABYTE

2 x 1.5V DDR3 DIMM yuva ile 8 GB'ye kadar bellek desteği yazmış. Anakartımın SATA 2 olduğunu söylediler ama ben size sormak istiyorum. Bu anakarta 2x4 GB DDR3 1600 MHz RAM takabilir miyim? Gigabayte'ın kendi sitesinde anakartın bu özelliği desteklediği yazıyor ama bu 5 senelik bir anakart. Uyumsuzluk sorunu olur mu olmaz mı bilemedim. Tavsiye ettiğiniz RAM modelleri var mı?

Son olarak SSD takacağım. İşletim sistemim Windows 8.1 Pro. Oyunlarla aram kesinlikle yok. Sadece işletim sisstemi ve programları kuracağım. Bilgisayarın HDD'sini D olarak kullanacağım. 120 GB mi yoksa 240 GB mi almalıyım? Kingston HyperX 3K serisi SSD'ler çok hoşuma gitti. Okuma hızı gayet yüksek. Tavsiye eder misiniz? İşlerinizde başarılar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı