Gigabyte GA-H57M-USB3 Sistemi Geliştirme

Engin Özcan

Hectopat
Daha fazla  
DualCore Intel Core i3-540, 3066 MHz (23 x 133)
Gigabyte GA-H57M-USB3
Sapphire Radeon X550
2GB RAM

Bu sistemi uzun yıllardır kullanmıyordum ama birincil bilgisayarımın aldığı ağır bir fiziksel hasar sonucu başka bir bilgisayar almak yerine bu bilgisayarımı geliştirmeye karar verdim. Bilgisayar kullanımımdan bahsedeyim, yoğun oyun oynayan birisi değilim eski bilgisayarımda belki haftada belki ayda bir "Leauge of Legends" veya "Counter Strike: Global Offensive" oyunlarını oynardım. Esas olarak bilgisayarı ofis ve internette gezinme gibi işlerde kullanıyorum. 10 defa internette geziniyorsam belki yarım saat söylediğim oyunları oynuyorum. Anlayacağınız performans kullanıcısı değilim. Sanıyorum ki sistemdeki en büyük 2 problem RAM miktarı ve ekran kartı. RAM'i 4 veya 8GB'a çıkartmayı düşünüyorum. Ekran kartı konusunda bir karara varmadım fakat R7 240 fena bir seçim olmaz gibi geliyor. R7 240 ve bu sistem ile nasıl bir performans alırım? GTA 5 Performans Testi videosunu izledim. Zaten o oyunu oynamayacağım ama R7 240 ve bu sistemle kaç FPS alabilirim? -GTA 5 başlı başına bir benchmark testine dönüştüğü için bu tarz bir soru sordum- Ayrıca kasayı da belki yenileyebilirim, 100TL altında beğendiğiniz bir kasa varsa önerebilirsiniz. Bunlar dışında şu bileşeni de değiştirmen gerek veya şu ekran kartı sana daha uygun olur tarzında tüm öneri ve yorumlara açığım. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı