Gigabyte GA-M61PME-S2P Sistem yükseltme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sana gerçeği söyleyeyim mi? İşlemcini bile değiştirmene gerek yok. Senin burada değiştireceğin iki parça var. Ama bu, beraberinde zincirleme olarak üçüncü bir parça değişimi getirecek.

Şimdi senin yapacağın ilk iş anakartının BIOS'unu güncellemek olmalı.

Sonrasında fi tarihinden kalan ekran kartını değiştireceksin. Bütçen ne kadar bilmiyorum ama 250 TL'ye bi ekran kartı alalım sana:

ASUS EAH6770 DC/2DI/1GB GDDR5 ATI RADEON HD6770 PCI-E X16 2.1 - Netsiparis.com

Sonrasında RAM'lerin yetersiz kalıyor. Ama sıfır DDR2 RAM fiyatları pahalı, Donanımhaber'in ikinci el bölümünden 4 GB DDR2 1066 MHz RAM al, elindeki RAM'leri de orada sat diyecektim ki bir de ne göreyim? Donanımhaber'de satış yapanlar ilanlarını uçakta giderken açıyor herhalde :) Sıfır al sen sıfır. 125 TL'ye 4 GB Kit alabiliyorsun.

Şimdi üçüncü parça ne diyeceksin? Hislerim yanılmaz. Sendeki güç kaynağı kötüdür. Onu kaliteli bir modelle değiştirelim ki bu kadar yatırım boşa gitmesin. Onu da almışken 80 Plus sertifikalı, yüksek verimli, fatura kabartmayan bir model alalım:

XFX P1-550S-XXB9 güç kaynağı - inventus

Sana gerçeği söyleyeyim mi? İşlemcini bile değiştirmene gerek yok. Senin burada değiştireceğin iki parça var. Ama bu, beraberinde zincirleme olarak üçüncü bir parça değişimi getirecek.

Şimdi senin yapacağın ilk iş anakartının BIOS'unu güncellemek olmalı.

Sonrasında fi tarihinden kalan ekran kartını değiştireceksin. Bütçen ne kadar bilmiyorum ama 250 TL'ye bi ekran kartı alalım sana:

ASUS EAH6770 DC/2DI/1GB GDDR5 ATI RADEON HD6770 PCI-E X16 2.1 - Netsiparis.com

Sonrasında RAM'lerin yetersiz kalıyor. Ama sıfır DDR2 RAM fiyatları pahalı, Donanımhaber'in ikinci el bölümünden 4 GB DDR2 1066 MHz RAM al, elindeki RAM'leri de orada sat diyecektim ki bir de ne göreyim? Donanımhaber'de satış yapanlar ilanlarını uçakta giderken açıyor herhalde :) Sıfır al sen sıfır. 125 TL'ye 4 GB Kit alabiliyorsun.

Şimdi üçüncü parça ne diyeceksin? Hislerim yanılmaz. Sendeki güç kaynağı kötüdür. Onu kaliteli bir modelle değiştirelim ki bu kadar yatırım boşa gitmesin. Onu da almışken 80 Plus sertifikalı, yüksek verimli, fatura kabartmayan bir model alalım:

XFX P1-550S-XXB9 güç kaynağı - inventus

Saygılar , sevgiler :) ben de ekran kartıyla ram yeterli diye düşünüyordum , ama arkadaşların söyledikleri de mantıklı geldi. Parçaları satmama gerek yok zaten 2 masaüstü bilgisayarı kullanıyoruz evde. Dediğiniz parçaları yavaş yavaş alabilirim çok teşekkür ederim yorumunuz , yardımınız için.

@Bios programını kullanıyorum , söylenilenleri yapıyorum yeniden başlıyor bilgisayar ama hala eski versiyon olarak görüyor everest bios'u. 2009 güncellemesinde yani. Ne yapabilirim bu konuda?

Forumlarda güncelleme kutusu çıktığında anakart modeli markası çıkarken bende Nvidia on-board ekran kartı çıkıyor güncelleme olarak :(

i5503727_asd-jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan en son F7B BIOS'u indirin. Ardından @BIOS'u çalıştırıp Update BIOS from File butonuna tıklayın. Klasörden çıkarmış olduğunuz BIOS'u seçip güncelleyin.

Bu arada XP'yi de bırakın artık... Windows 7'ye geçin ama geçmeden önce BIOS'tan SATA Modunu AHCI yapın ;)

Söylediğinizi gece 3 te denemek için yapmıştım :) Başka update yapamadım , windows 7'ye geçiş yapıyorum en kısa sürede. Ekran kartı için daha uygun fiyatlı iyi bir ekran kartı aramak gerekli , dün video'nuzuda izledim soldan 2. rakam :)

F7B BIOS evet bu sürümle güncel durumda başka güncelleştirme yok sanırım. Teşekkür ederim :) Ekran kartıda makul geldi ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı