Gigabyte GA-P35C-DS3R İncelemesi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
DDR3'e kolay geçiş: Anakart dediğinizde akla ilk gelen markalardan biri olan Gigabyte test merkezimize C serisinden bir ürünü ile konuk oldu. Markanın kod adında C olan anakartları hem DDR2 hem de DDR3 yuvasına sahip. Bu özellik, sisteminizi yenilerken elinizdeki RAM’leri değerlendirebilmenizi ve dilediğiniz zaman yeni teknoloji DDR3 RAM’lere kolayca geçiş yapabilmenizi sağlıyor. Ürünün üzerinde tek PCI-E16 yuvasının bulunması ise crossfire meraklıları için kötü bir haber. Yaptığımız testlerde DDR2 ve DDR3 RAM’ler arasında büyük bir performans farkı bulunmaması test sonuçlarımıza da aynı şekilde yansıdı. Fakat ürünün overclock performansı, ek bir soğutmaya gerek duymadan dahi oldukça tatmin edici sonuçlar ortaya koydu. Genel olarak baktığınızda piyasadaki diğer anakartlarla rahatça yarışabilecek olan ürün ergonomik açıdan akıllıca yerleştirilmiş SATA yuvalarıyla da dikkatimizi çekti.

Sonuç: DDR2’den DDR3’e geçişi oldukça kolaylaştıran, özellikle işlemci overclock’una açık bir anakart.

• ARTI: İki RAM tipini de destekliyor
  • ARTI: Kolay ve etkili overclock
  • ARTI: Uygun fiyat

TEKNİK ÖZELLİKLER
Form faktör
ATX
Yonga seti
Intel P35
İşlemci yuvası
LGA 775
FSB hızı
1333 MHz
Bellek yuvası
4 x DDR2, 2 x DDR3 DIMM
Yuva sayısı
1 x PCI-E16X, 3 x PCI-E1X, 3 x PCI 2.2

Merhabalar aynı model anakarta sahibim, şu anda DDR2 slotlarında 1 GB'lık 4 adet ram var. Ram'leri yükseltmek istiyorum, destekleme açısından gigabyte'ın sitesini inceledim. Sitedeki ilgili açıklamayı aşağıda iletiyorum. Sormak istediğim aşağıda 1. maddede 4 GB'a kadar DDR3 desteği derken 2. maddede ise 8 GB' kadar DD2 desteği diyor. Burada yazan değerler tek bir slotun destek kapasitesi mi yoksa total destek kapasitesi olarak mı ifade edilmiş. Yani ben DDR3 yuvalarına 4 GB + 4 GB bellek takarak DDR3 desteğini 8 GB'a çıkarabilirmiyim? Sistemin bana sağlayabileceği en üst değerleri kullanabilmek için tavsiyeniz nedir? Teşekkür ederim...
  1. 4 GB'a kadar sistem bellek desteği sağlayan 2 x 1.5V DDR3 DIMM soketi
  2. 8 GB'a kadar sistem belleği desteği sağlayan 4 x 1.8V DDR2 DIMM soketi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı