Gigabyte GTX1060 Windforce OC 3GB Overclock Performansı

Maudit

Kilopat
Bugün biraz canım sıkıldı ve kullandığım ekran kartımın limitlerini zorlamak istedim.
Alttaki resimde overclocksuz ve overclock yapılmış hallerini göreceksiniz.

Ürünün linki ; Gigabyte GTX1060

1538002203022.png

Ekran kartı zaten kendinden overclocklu versiyonu ve OC mode - Boost: 1797MHz / Base: 1582 MHz değerlerine sahip

Yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere ben bu değeri arttırıp 1898 MHz değerine kadar çıktım. Sonrasında Furmark kendini kapattı ve bu MHz değerini her aşmam durumunda aynı şekilde program kendini kapattı.

Verdiğim değerler de;

Core clock (MHz) değerini +220
Memory clock(MHz) değerini +140 değerleri şeklinde arttırdım. En yüksek stabil çalışma bu şekilde oldu.
Herhangi bir voltaj değişikliği yapmadım.
Furmark değerlerinde +2 , +3 FPS gibi artış olsa da oyun içinde +10 ile +15 arasında alabileceğimi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çekirdek frekansını çok yükseltmişsin. Bellek frekansı da düşük olmuş. Afterburner'dan güç limitini en yükseğe çekip, çekirdek frekansına +100 vererek (stabil olması durumunda 150'ye doğru çıkılabilir) bellek frekansına da +400 vererek deneyebilirsin.

Furmark'ta ayarlardan MSAA ayarını da 8X olarak ayarlaman lazım ki ekran kartına daha fazla yük binsin. Şu an %100 kullanılmıyor kart.

Afterburner ayarlarından da GPU ve bellek frekansını açarsan daha rahat takip edebiliriz frekans değerlerini.

Hız aşırtma yapılmış şekilde iken 1847 MHz biraz düşük bir değer. Bu kart daha yükseğe çıkabilir çok rahat.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı