Gigabyte H410M-H anakart güncellenmiyor

Spuff

Centipat
Daha fazla  
Casper bilgisayar sistemleri F2 yp yazıyor sistem bilgisinde. Bununla bir alakası olabilir mi?
Lütfen yardımcı olun sabahtan beri uğraşıyorum bir çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemek istiyorum ama hata alıyorum. OEM bir şeyler ve sistem bilgisine girdiğimde BIOS bilgisinde Casper bilgisayar sistemleri F2 yazıyor.

Tam olarak neyi güncellemeyi çalışıyorsunuz? Eğer BIOS güncelleyecekseniz anakartın sitesinde BIOS bulunuyor. Başka bir şey ise buradan belirtiniz.

"OEMID mismatch" adlı hatayı alıyorum.

Tam modeli ismini yazarı mısın hazır sistemin? Muhtemelen anakartın BIOS'undan biraz farklıdır. Çünkü başka bir konuda öyle olabileceği yazılmış. Sen yine de bir bak. Farklı BIOS kullanılmış olabilir.

Şöyle anlatayım, anakartım H410M-H sürümlerine baktığımda F5 var fakat indirip kurmaya çalıştığımda hata alıyorum. Bilgisayar özelliklerine gidip yani sistem bilgisine orada BIOS sürümünde Casper bilgisayar sistemi F2 falan yazıyor.
Yani BIOS'um Gigabyte olması gerekirken galiba Excalibur bilgisayarım olduğu için BIOS'da başka bir sürüm var gibi.

Şöyle anlatayım anakartım H410M-H sürümlerine baktığımda F5 var fakat indirip kurmaya çalıştığımda hata alıyorum bilgisayar özelliklerine gidip yani sistem bilgisine orada BIOS sürümünde Casper bilgisayar sistemi F2 falan yazıyor.
Yani BIOS'um Gigabyte olması gerekirken galiba Excalibur bilgisayarım olduğu için BIOS'da başka bir sürüm var gibi.

İnternetten BIOS'u kendi indirip kurma seçeneği var mı? Eğer varsa bir de o denesin.

BIOS güncellemek istiyorum ama hata alıyorum. OEM bir şeyler ve sistem bilgisine girdiğimde BIOS bilgisinde Casper bilgisayar sistemleri F2 yazıyor.

"OEMID mismatch" adlı hatayı alıyorum.
konuyu hoplatıyorum ama casper bir bilgisayarın var ise sadece casperin yayınladığı biosları kurabiliyorsun aynısını bende yaşadım excalibur yetkilileri ile iletişime geçtim bios upgrade için yeni bir sürüm attılar fakat bende f2yp daha iyi çünkü yeni güncellemeye geçtiğin zaman fpsinde ciddi bir düşüş söz konusu (benim için) çok fps düşüyor bende yeni sürümde o yüzden eski sürüm kullanıyorum eğer istersen sana yetkililerin bana attığı dosyayı atabilirim
1687539070115.png

e yazan eski y olan yeni

Geri
Yukarı