Çözüldü Gigabyte H510 anakartın revizyon numarası doğru mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vaper06

Kilopat
Daha fazla  
Anakartım ikinci el değildir. Sıfır alınmıştır. Kitapçığında 1001 yazıyor. CPU Z programında 01 yazıyor, tam anlayamadım revizyon numarasının ne olduğunu. Revizyon numarası 1.0 mı? Yoksa revizyon numarası 1.1 mı? Bu iki fotoğraftan kesinlikle net bir şekilde bilgili birisinin anlayacağını zannediyorum.
Kasayı açıp anakartın sol köşesine bakın yazmayın. Onu ben de biliyorum.

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    323,7 KB · Görüntüleme: 21
  • 1688237809671.png
    1688237809671.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sürücüler konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum. Revizyon numarası BIOS güncellemesi sırasında önemli. Buna dikkat edin.
Aramalarda 1.0 çıkıyor ama en garantisi üzerinden bakmak. Yazmayın demişsiniz ama en garantisi bu yol hocam.

Aramalarda 1.0 çıkıyor ama en garantisi üzerinden bakmak. Yazmayın demişsiniz ama en garantisi bu yol hocam.

Ben sadece driver kurmak için kullanacaktım bu revizyon numarası denen şeyi sitesinden doğru şekilde indirip kurmak için. Benim anakartımın kutusunda beraber gelen CD var version 1.2 falan yazıyor o CD'yi takıp driverlarını geçici olarak kullansam olur mu? İlerleyen zamanlar da işim düştüğün de kasayı çıkartmam gerektiğinde revizyon numarasına anakartın üstüne bakarım. CD driverını kullanarak kursam yazılımları sence iyi olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum. Revizyon numarası BIOS güncellemesi sırasında önemli. Buna dikkat edin.

Çözüm
Sayenizde benim için konu çözüldü. :) 1.0, 1.1, 1.3 Sürücülerinin boyutları ve tarihlerinin hepsi aynı güncel sürücü yüklememde sakınca yok. Bu konu üzerinden umarım ilerleyen zamanlarda çoğu kişi faydalanır. Teşekkürler hiç aklıma gelmemişti sürücülerinin hepsinin aynı olacağı tek bir Bios farklı oluyor sitede revizyon numarası değişince.

Geri
Yukarı