Gigabyte H510M h BIOS güncelleme yapılmıyor

foaslan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Gigabyte H510M h anakartımın mevcut BIOS sürümü F8. ne yaptıysam F9 veya F11'e güncelleme yapamıyorum. Daha önce başına gelen veya konu hakkında yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• bioss.jpg
    bioss.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 141
BIOS güncelleme işlemini flash bellek ile mi yaptınız? Eğer öyleyse hangi program yardımcılığı ile ve hangi ayarlar ile yaptın bize bunlardan bahseder misin? Ayrıca sorunu daha detaylı bir şekilde anlatırsan daha iyi olur(tam olarak hangi aşamada hata verdiğini mesela)

BIOS güncellemesini masaüstünden değil. Flash bellek ile BIOS içerisinden güncellemek daha sağlıklı olur.

Bir diğeri Gigabyte anakartlarda Rev. sürümleri mevcut bunlara dikkat etmen gerekiyor.

Örnegin Gigabyte B450 SH2 Rev (1.0) Gigabyte B450M SH2 (rev. 1.x) bu anakartlar ismen aynı görünsede BIOS sürümleri ve güncellemeleri farklı oluyor.

BIOS güncelleme işlemini flash bellek ile mi yaptınız? Eğer öyleyse hangi program yardımcılığı ile ve hangi ayarlar ile yaptın bize bunlardan bahseder misin? Ayrıca sorunu daha detaylı bir şekilde anlatırsan daha iyi olur(tam olarak hangi aşamada hata verdiğini mesela)

Gigabyte' in @BİOS adında Windows üzerinden çalışan bios flash programı ve bios üzerinden QFlash üzerinden deneme yaptım. Windows üzerinden hata veriyor. Bios üzerinde ise update dosyasını hiç görmüyor. Bios üzerindeki görüntüleri de ekte paylaşıyorum.

BIOS güncellemesini masaüstünden değil. Flash bellek ile BIOS içerisinden güncellemek daha sağlıklı olur.

Bir diğeri Gigabyte anakartlarda Rev. sürümleri mevcut bunlara dikkat etmen gerekiyor.

Örnegin Gigabyte B450 SH2 Rev (1.0) Gigabyte B450M SH2 (rev. 1.x) bu anakartlar ismen aynı görünsede BIOS sürümleri ve güncellemeleri farklı oluyor.

CPUZ üzerinde H510M H 001 olarak görünüyor. Aşağıdaki link üzerinden güncelleme yapmaya çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• qflash.jpg
    qflash.jpg
    173,8 KB · Görüntüleme: 96
  • Bios.jpg
    Bios.jpg
    180,2 KB · Görüntüleme: 187
  • GPUZ.jpg
    GPUZ.jpg
    45,7 KB · Görüntüleme: 113
Merhaba aynı sorun bende de mevcut anakart modelim sizinkiyle aynı flash bellek ile de güncelleyemiyorum utility ile de. Siz sorunu çözebildiniz mi acaba?

Merhabalar aynı konuyu ben de açtım bir bilginiz var mı acaba bu konuyla ilgili
Abi çıldırmamak mümkün değil bios ta system modu sakın audite alma karıştırırken bir daha çıkamıyorsun. Ben şuan ne audit moddan çıkabiliyorum secure bootu açabilmek için ne de biosu update edebiliyorum elim kolum bağlandı yazmadığım platform kalmadı kimsenin bilgisi yok umarım yardımcı olabilirler burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı