Gigabyte H55M-UD2H 8GB RAM'in 4 GB'ını Kullanıyor

hourfays

Hectopat
Yer
İskenderun, Hatay
Daha fazla  
Birçok forumlara baktım ettim araştırdım bulamadım bir çözümü. 8 GB RAM'im 2x 4GB olarak dual-channel olarak çalışıyor. Win8.1 64 bit kullanıyorum. Daha önceden böyle sorun yoktu. Bir ara mouse ve klavye işlev göstermemeye başlamıştı. Ben de PC'yi aç kapa yaptım sonrasında PC'nin yavaşladığını fark ettim. Biraz uğraşınca 8 GB RAM'ın 4 GB'sini kullanabildiğini fark ettim. Daha önceden de böyle bir sorun olmuştu Win7 kullanırken formatla çözülmüştü şimdi format atmak istemiyorum.
Görev yöneticisinde toplamda donanıma ayrılmış RAM kısmında 4GB yazıyor. Bilgisayarımda özelliklerde de kullanılabilir RAM miktarı 3,96 GB.
AIDA64 üzerinden baktım RAM'ler sağlam. Çıkarıp taktım RAM'lerde sıkıntı yok fakat sistem 8 GB RAM'in 4 GB'sini kullanıyor. 4GB RAM'i sistem ne yapıyor? Neden böyle bir sorun oluyor ve çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı