Gigabyte H61m s2pv rev 2.2 SSD önerisi

Bütçe
600-700 civarı.

MysticAutem

Hectopat
Anakart
Gigabyte GA-H61M-S2PV REV 2.2
Merhaba direk konuya giriyorum,

Elimde bir adet Gigabyte H61m s2pv rev 2.2 anakart var.
Linkini aşağıya bıraktım.

Her şeyden önce bu anakarta SSD takılabiliyor mu? Gördüğüm kadarıyla SSD slotu yok, o yüzden SATA SSD takılabiliyor sadece.
Fakat bu SATA SSD'lerinde kendi aralarında sürümleri var. Mesela SATA 2, SATA 3 falan, benim anakartıma hangi sürümü takılıyor bilmiyorum.
SSD önerisi yapabilecek varsa sevinirim.

Anakartın linki:

Anakart SATA 3 desteklemiyor ama SATA geriye dönük uyumluluk sağladığından yine de SSD kullanabilirsiniz. Tek fark SSD ne kadar hızlı olursa olsun en fazla 300-350 MB/s hızları görürsünüz. SSD olarak PNY CS900 480 GB modelini önerebilirim. Bu kadar kapasiteye gerek yok, daha kaliteli olsun derseniz Samsung 870 Evo 250 GB modelini de alabilirsiniz.

Anakart SATA 3 desteklemiyor ama SATA geriye dönük uyumluluk sağladığından yine de SSD kullanabilirsiniz. Tek fark SSD ne kadar hızlı olursa olsun en fazla 300-350 MB/s hızları görürsünüz. SSD olarak PNY CS900 480 GB modelini önerebilirim. Bu kadar kapasiteye gerek yok, daha kaliteli olsun derseniz Samsung 870 EVO 250 GB modelini de alabilirsiniz.

Peki bu bahsettiğiniz 300-350 MB/s hızlar random Read/Write Speed için geçerli mi?

Çünkü şu anki HDD'em zaten 300 MB/s civarı hızlara ulaşıyor fakat random Read/Write Speed için bu hız 5-6 MB/s'ye kadar düşüyor.
Yani eğer dediğim gibiyse almamım pek anlamı kalmaz. :/

Yeni konular

Geri
Yukarı