Gigabyte Markalı Intel Ekran Kartları Satışa Çıktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Gigabyte-Markali-Intel-Ekran-Kartlari-Satisa-Cikti-1920x1027.jpg

Intel, yeni Arc ekran kartlarını piyasaya sürdü sürmesine, ancak üretim ortakları tarafından tasarlanan modelleri pek göremedik. Geçmişte GUNNIR ve ASRock gibi markaların kartları sergilenmişti. Öte yandan Acer’ın sıra dışı tasarıma sahip Predator BiFrost modeline bakmıştık. MSI da alt segment Arc A380 modelleri üretti lakin perakende satışta göremedik. Bir başka ekran kartı üreticisine gelelim. EEC’de (Avrasya […]

Devamı: Gigabyte Markalı Intel Ekran Kartları Satışa Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Herkes soğutmayı gömmüş ama yazıda diyor ki "Tüm modeller isteğe bağlı 6-pin güç konnektörüne sahip".

Yani güç girişi olmadan yalnızca PCI-e gücüyle bile çalışacak kartlar. Dolayısıyla bunların ısınmasını bekleyemezsiniz. Bu seviyede kartı soğutacak bir soğutma koymuşlar. Benim eski MSI marka 1050 TI'ım da öyleydi.
maxresdefault.jpg
Isınmayacak bir karta büyük bir soğutma koymanın anlamı nedir?

Herkes soğutmayı gömmüş ama yazıda diyor ki "Tüm modeller isteğe bağlı 6-pin güç konnektörüne sahip".

Yani güç girişi olmadan yalnızca PCI-e gücüyle bile çalışacak kartlar. Dolayısıyla bunların ısınmasını bekleyemezsiniz. Bu seviyede kartı soğutacak bir soğutma koymuşlar. Benim eski MSI marka 1050 Ti'ım da öyleydi.
maxresdefault.jpg

Ben gömmedim ya ben sadece benziyor dedim. :)

Yani güç girişi olmadan yalnızca PCI-e gücüyle bile çalışacak kartlar. Dolayısıyla bunların ısınmasını bekleyemezsiniz. Bu seviyede kartı soğutacak bir soğutma koymuşlar. Benim eski MSI marka 1050 TI'ım da öyleydi.
maxresdefault.jpg

Gömme değil de yıl olmuş 2022. Arkadaşların söylediği gibi eski tip ekran kartlarına benziyor. Senin dediğin gibi yine düşük soğutucu koysa bile daha modern, daha şık, daha estetik görünümlü ve günümüze uygun bir şey olabilirdi. Küçük şirket değil. En iyi PC parçaları üreten şirketten birisi bu isim.

Geri
Yukarı