Gigabyte P67A-UD3P-B3 Mavericks Kurulumu

Berkerb

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

PC'ye Mac OS X Mavericks Kurulumu - Technopat adresindeki bilgiler ve dosyalar ile pc'me mac osx kurmaya çalışıyorum.

Ancak kurulum sırasında clover boot ekranında 3 seçenek çıkıyor;
1. mac osx usb install,
2. EFI
3. Windows 7 (var olan işletim sistemi)

1 numarayı seçtikten sonra yazılar geliyor ve en sonunda bittikten sonra görüntü gidiyor ve kurulum ekranı gelmiyor.

EK OLARAK: USB belleklerimin gb düşük olduğu için Gopro'yu formatlayıp içine raw yükledim, boot ekranının gelmesinde problem yaşamıyorum. BIOS'dan ide olan ayarı belirtildiği gibi değiştirdim, kod bölümüne -x yazarak ve yazmayarak denedim. Bir diğer not da anakartım üzerinde onboard ekran kartı yok, yani bir çıkış da yok. Direk ekran kartım bağlı.

Yardımlarını için şimdiden teşekkürler.

PC özelliklerim şöyle:

• Anakart Gigabyte P67A-UD3P-B3
  • Ram Bellek Kingston 16 Gb (3*4gb) Kit Hyprex Genesis DDR3 1600 Mhz CL9
  • İşlemci Intel Core i7 2600K Soket 1155 3.4 Ghz 8mb Cache 32nm
  • İşlemci Fanı Thermaltake Frio
  • Ekran Kartı Palit Gtx570 DirectCU II GDDR5 2048 Mb 320 Bit Nvidia GF DX11
  • Solid State Disk Kingston 64 GB SSDNow 100
  • Hard Disk3.5" 1,5 Tb Caviar Green Sata 3.07200rpm 64 Mb Cache
  • KasaThermaltake VH6000BWS Armor
  • Power Supply Inwin Comander 750 Watt
  • Dvd-writer Pioneer DVR-S19LBK db layer
  • Mouse Logitech G9x
  • Klavye Logitech G19

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş hocam hızlı dönüşünüz için teşekkürler, Chameleon ile de boot etmeyi denedim ancak yine akan yazılardan sonra takılmıştı. Bir de pc'de windows olması şart değil benim için, bu bir şeyi değiştirir mi? ssd'yi komple formatlayarak da başlayabilirim herşeye.

Tekrar merhaba,

UniBeast Mac OS X Mavericks Rehberi - Technopat

bu rehber aracılığı ile kurulumu gerçekleştirdim ancak başlangıçta unibeast boot ekranı açılırken bir tuşa basıp
  • -x
  • GraphicEnabler=Yes
  • PCIRootUID=1
  • npci=0x3000
yazmazsam yine görüntü gidiyor ve restart edip bunları yazarak tekrar başlamam gerekiyor, anladığım kadarıyla da SAFE MODE'da açılıyor bunları yazınca da. Bir de bazı driverlarımı yükleyemedim Gigabyte P67A-UD3P-B3 için hangilerini seçmem gerekiyor bir rehber var mıdır acaba? Bir de ekran kartım için driver nasıl bulabilirim. Son olarak Clover v.b. gibi bir başka stabil boot sistemine değişiklik yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı