Gigabyte RTX 2070 Aorus yeterli güç alamıyor

BatuhanBLK97

Decapat
Merhabalar. Birkaç ay önce kasa topladım. Gigabyte RTX 2070 Aorus ekran kartımdan sitede yazdığı için 1770 MHz bekliyordum lakin testlerde kendiliğinden, overclocksuz 1970 MHz'lere kadar çıktı. Kendiliğinden OC'li sanırım her ne kadar sitesinde de pek değinmese de. Lakin stabil değil, genelde 1890 MHz'de sabitliyor ve ara sıra 1820'ye düşürüyor, bazen de 1920'ye geri çıkıyor ama kullanım yüzdesi sabit oluyor. Mesela %99 Fur Mark testinde Power: 1 yazıyor hep. Sanırım ekran kartı istediği gücü alamıyor. Danışmak istedim sizlere, konuya pek de vakıf değilim. (MSI Afterburner'da güç limitini Full yapıyorum (109) ona rağmen.

R5 3600 / 16 GB / 500 GB SSD / 1 TB HDD / Gigabyte B450M GAMING X

Hocam, yeterli güç almazsa, sistem kapanır veya reset atar. Her zaman aynı değerde çalışacak diye bir kural yok. İsterseniz kendiniz de ayarlabilirsiniz. Bence, gerek yok.

Güç kaynağı ne ?
xigmatek 700w 80+
Hocam, yeterli güç almazsa, sistem kapanır veya reset atar. Her zaman aynı değerde çalışacak diye bir kural yok. İsterseniz kendiniz de ayarlabilirsiniz. Bence, gerek yok.
performans yeterli evet. Dikkatimi çekti sadece internette testlere baktığımda diğer ekran kartlarının mhz değerleri zamanla düşmüyordu. Bir arkadaşım elektirik alan fazların zamanla ısınma yapabileceğini söyledi. 70 dereceyi neredeyse hiç geçmiyor. Belki driver veya utility den falandır diye düşünüyorum
En önemi bileşen burada güç kaynağı o zaman onu yazmamışsınız. 😊
[Hakka
%1'lik sapma payı her zaman vardır ayrıca kart sıcaklık ve güç durumuna bağlı olarak kendini mghzini yükseltebiliyor.
sıcaklık hep normal
En önemi bileşen burada güç kaynağı o zaman onu yazmamışsınız. 😊
Hakkaten unutulacak en son şeyi unutmuşum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı