Gigabyte RTX 2070 Super ve i5 6400 Render Darboğaz

Öncelikle merhaba.
Render sürelerini azaltmak için daha güçlü bir karta geçmeye karar verdim şu anlık bütçem sadece ekran kartını almaya yetiyor. Nasip olursa çarşamba günü Gigabyte RTX 2070 Super Windforce modelini alacağım.
Bilgisayarın diğer parçalarını toplayana kadar bu kartı şu anki sistemimde kullanacağım.
Danışmak istediğim konular ise sistemin bu kart ile oyunlarda darboğaz yapacağını biliyorum fakat render işleminde darboğaz söz konusu olur mu?
Sanırım bu kart için tavsiye edilen PSU 650W ve benim bilgisayarımda 600W güç kaynağı var çalıştırmam durumunda herhangi bir parçayı tehlikeye atmış olur muyum?
Çok oyun oynayan birisi değilim zamanında bu sistemde ASUS ROG STRIX GTX 1080 kullanmıştım kart mining için kullanılmıştı çıkardıktan sonra kart çalışıyordu fakat herhangi bir performans kaybı yaşadığımı bilmiyorum sürekli kullanımda kartta herhangi bir performans kaybı olur mu?
Sorularım biraz saçma gelebilir fakat tek bir parçaya 5000₺ vermek durumunda bir bilene danışayım istedim cevaplarınız için teşekkürler.

Şu anki sistemim.
Anakart: ASUS H110M-K.
CPU: Intel i5 6400.
RAM: Tam modelini bilmiyorum fakat Kingston marka 8 GB DDR4.
PSU: Zalman ZM600-LE 600W herhangi bir sertifikası yok.
GPU: Zotac GTX 1060 3GB AMP Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayağı darboğaz olur. i5 9400F alırsanız belki darboğaz düşebilir.
600W yetmeyebilir. Sertifikalı bir 650W +80 PSU alın. Corsair önerimdir.

Ekran kartı almayıp Ryzen işlemci ve anakart almanı tavsiye ederim. Eski bir İ5 6400 kullanıcısı olarak o işlemcinin ölü olduğunu söyleyebilirim. Gtx 1060'ı ileride değiştirirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı