Gigabyte RX 570 Overclock mantıklı mı?

Tamamdır, 1500 sınır o halde. 1550MHz denendi onaylandı olmuyor.

Totalde 1500MHz ve 40% Power limit ile kullanmaya devam edebilirsiniz.
Çok teşekkür ediyorum hocam çok yardımcı oldunuz.

Sistemi benim donanımıma yakın olan arkadaşlar deneyebilirler:

Gigabyte RX 570 4G
1600 AF 3.70 OC (Stok fan)
FSP 600-60AHBC 600W
16G 3200 (OC)

Radeon OC ayarları:
Frekans: 1500 MHz
VRam Frekansı: 2100
Voltaj(mV): 1000
Güç limiti: 40%
Fan akustik sınır: 1244 Mhz
Fan ayarları: 50-30 60-50 62-55 67-60 75-65

Sisteminiz tıpatıp aynı olsa bile farklılık gösterebilir. Sorumluluk kabul etmiyorum.

Tekrardan yardımcı olan @Sir Benjamin üyesine teşekkür ediyorum.

Rica ederim, iyi kullanımlar.

@Sir Benjamin merhaba hocam, dün 2 saatlik oyun sonrası dondu ve wattman hatası verip ayarları sıfırladı. Tekrar ayarları içe aktardım fakat sürekli attı oyundan en sonunda 1450 yapıp girdim ve bir sıkıntı yoktu. Ne diyorsunuz, voltaj mı vermek lazım yoksa 1450 kalsın mı? Bu arada voltajı 1000’den 1050 yaptıktan sonra ekranda renk patlaması oldu hemen resetledim bir sıkıntı yok şu an. Fakat voltaj 1000’de hala.

Dediğim gibi stabilite daha önemli, şu anda 1450MHz ile stabilse problem yok.

@Sir Benjamin

Hocam iyi akşamlar, sistemde bir problem yok fakat anlamadığım bir şekilde OC yapmış iken yayın veremiyorum, siyah ekran kalıyor. Sorun sadece DC değil, Radeon içinde de almıyor kaydı. OC profili silip fabrika ayarlarına sıfırlayınca yayın alabiliyorum. Nedeni ne olabilir sizce?

RX 500 serisi kartlar çipleri kaynaklı bazen böyle sorunlar çıkarabiliyor, bütün OC'yi sıfırlamak mı gerek illa yoksa MHz düşürünce de geliyor mu?

RX 500 serisi kartlar çipleri kaynaklı bazen böyle sorunlar çıkarabiliyor, bütün OC'yi sıfırlamak mı gerek illa yoksa MHz düşürünce de geliyor mu?
Bütün OC'yi sıfırlamak gerekiyor, hatta bu da yetmiyor fabrika ayarlarına çeviriyorum Radeon'u. Ne zaman ufak bir Mhz yükseltsem yayın gene gidiyor. Donanımsal mı yazılımsal mı anlamadım.

RX 570 yazılımsal hatalardan dolayı hocam. İşlemciye OC yapsan bile wattman hatası alabilirsin. Ben RAM dahil her şeyi varsayılan ayarda kullanıyorum. Ekran kartım 1750 MHz fakat ben dokunmadım. Satın aldığımda böyleydi. Maalesef AMD ekran kartlarında yazılım sorunları fazlaca görülüyor.

Bütün OC'yi sıfırlamak gerekiyor, hatta bu da yetmiyor fabrika ayarlarına çeviriyorum Radeon'u. Ne zaman ufak bir Mhz yükseltsem yayın gene gidiyor. Donanımsal mı yazılımsal mı anlamadım.

RX 500 serisinin çipleri iyi değil genelde, bütün Radeon Software'ı fabrika ayarlarına sıfırlamak uçuk olmuş sadece OC'yi sıfırlayınca düzelmesini beklerdim.

Bu zamana kadar hata vermemesinden bunun donanımsal olduğunu çıkartıyorum açıkçası, yazılımsal olarak sürücüyü WHQL olarak temiz kurmak veya Windows'u onarmak küçük bir ihtimal işe yarayabilir.

RX 570 yazılımsal hatalardan dolayı hocam. İşlemciye OC yapsan bile wattman hatası alabilirsin. Ben RAM dahil her şeyi varsayılan ayarda kullanıyorum. Ekran kartım 1750 MHz fakat ben dokunmadım. Satın aldığımda böyleydi. Maalesef AMD ekran kartlarında yazılım sorunları fazlaca görülüyor.
İşlemci OC kullanıyorum da bu sorun galiba donanımsal.
RX 500 serisinin çipleri iyi değil genelde, bütün Radeon Software'ı fabrika ayarlarına sıfırlamak uçuk olmuş sadece OC'yi sıfırlayınca düzelmesini beklerdim.

Bu zamana kadar hata vermemesinden bunun donanımsal olduğunu çıkartıyorum açıkçası, yazılımsal olarak sürücüyü WHQL olarak temiz kurmak veya Windows'u onarmak küçük bir ihtimal işe yarayabilir.
Evet, haklısınız. Daha geçenlerde yayın verebiliyordum OC varken. Benim kartta donanımsal olarak bir hata oluştu sanırım. Bu arada DDU ile temizleyip WHQL kurdum tekrar ve OC yaptığımda gene aynı sorun. Açıkçası OC sıfırlayıp yayın alabilsem sorun yoktu, tekrardan profil olarak aktarırdım. Fakat fabrika ayarlarına dönmek ekstra can sıkıcı. Görünen o ki böyle kullanacağım artık galiba. Benim kartın fanlarından biri arızalı, kısa devre yapmış olmasından korkuyorum açıkçası. Bazen Radeon'dan fan ayarı bile yaparken ekranda yeşil yeşil kutular çıkıyor, resetleyince düzeliyor sistemi. Anlayamadım sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı