Gigabyte vs Sapphire RX 5600 XT

TicTac

Hectopat
Herkese iyi forumlar,

Ben Sapphire almaya karar verdim ama aklıma takıldı, bu ikisinden hangisi daha iyidir? Gigabyte Gaming OC mi? Pulse mi?

Ben Gigabyte tercih ederdim çünkü Sapphire'in 2 adet versiyonu var. Şanslı isen 5700 soğutmalı versiyon geliyor ve 55-60 dereceleri geçmiyor ama gelmez ise normal versiyonu 90 dereceleri bile görebiliyor yani berbat soğutmaya sahip oluyor. Şansına güveniyorsan Sapphire gayet iyi ama dediğim gibi şans işi.

Ben Gigabyte tercih ederdim çünkü Sapphire'in 2 adet versiyonu var. Şanslı isen 5700 soğutmalı versiyon geliyor ve 55-60 dereceleri geçmiyor ama gelmez ise normal versiyonu 90 dereceleri bile görebiliyor yani berbat soğutmaya sahip oluyor. Şansına güveniyorsan Sapphire gayet iyi ama dediğim gibi şans işi.
2 versiyonu dediğiniz Pulse ve Pulse BE mi hocam? Eğer öyleyse bunda şans işi yok çünkü ayrı ayrı modeller olarak satılıyorlar.

Sadece soğutma anlamında söylüyorum, Pulse 5600XT'ler arasında üst sıralarda.

2 versiyonu dediğiniz Pulse ve Pulse BE mi hocam? Eğer öyleyse bunda şans işi yok çünkü ayrı ayrı modeller olarak satılıyorlar.

İlk çıktığı zamanlar tek versiyon vardı ve şansa geliyordu sonradan model olarak ayrıldıysa bilemiyorum. Dediğiniz gibi ayrıldı ise 5700 soğutmalı versiyon gayet iyi.

2 Versiyonu dediğiniz Pulse ve Pulse BE mi hocam? Eğer öyleyse bunda şans işi yok çünkü ayrı ayrı modeller olarak satılıyorlar.

Benim bildiğim kadarıyla 202SA kodu bulunan 5600 XT modelleri 5700 XT Pulse soğutmasına sahip olanlar. Diğer modeller ise 5700 Pulse soğutmasına sahip olanlar. Kabaca kartlara baktığımızda 5700 XT Pulse'de iki ısı borusu gözükürken, 5700 Pulse'de tek ısı borusu gözüküyor. BE(Black Edition) denilen kartlar ise benim araştırmama göre rengi tamamen siyah olup, 5700 soğutmasına sahip. Üstte arkadaşın dediği gibi ilk çıkan 5600 XT Pulse kartlar benim de bildiğim kadarıyla 5700 XT soğutması ile geldi. Alttaki bağlantıda detaylı fotoğraflar var.
Sapphire RX 5600 XT 202SA vs 202FA

Yeni konular

Geri
Yukarı