Gigabyte X370 Gaming 3 Anakart BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

Pershaus

Centipat
Merhaba. Ben yakın bir tarihte Ryzen 5 1600 işlemcimi yükseltmek istiyorum. Anakartım Gigabyte AX370 GAMING 3. Ryzen 2. Ya da 3. Nesile yükseltmek için BIOS güncellemesi yapmam gerektiğini öğrendim. İlk defa BIOS güncelleyeceğim için nelere dikkat etmem gerekir? BIOS sürümüm F20 olması lazım. Neler yapmam lazım? Doğru BIOS'u nasıl bulurum? Sıra sıra mı yükseltmem lazım, yoksa direk en son sürümü indirsem olur mu? BIOS'u güncellegimde performansta dusus yasar miyim? BIOS'u güncellegimde Ryzen 1. Nesil işlemcileri bir daha kullanabilir miyim?

Doğru biosu anakart üreticinizin sitesinden bulabilirsiniz, sıra sıra değil en sonuncu güncellemeyi yapsanız yeter, işlemleri internetten videolarını izleyip doğru bir şekilde yaparsanız bir sorun olmaz, ryzen 1. Nesil işlemcinizide kullanmaya devam edebilirsiniz bir sıkıntı olmadan

Evet, yeni nesil işlemciler için BIOS güncellemesi şart. En son sürümü direkt indirin. BIOS güncellenirken eğer elektrik gider, fişi çekerseniz vs. çok uğraştırabilir. Dikkat etmek gerekli. Performans düşüşü olmaz genelde. Çünkü test edip gönderiyorlar, artış olma ihtimali çok daha yüksek. Maksimum 5 dakika sürer BIOS güncellemesi. Anakartın sitesinden en son güncellemeyi indirin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı