Gigabyte X58 BIOS "Post error occurs" Hatası

Vineyards

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün Xeon işlemcim için sipariş verdiğim anakart geldi.
Gigabayt X58-USB3 1366 soket anakartı.

BIOS hiçbir şekilde giremiyorum.
Altta yazan tuşlara basıyorum, ancak tuşlar işlemeden Q-flash benzeri bir ekran geliyor ve "Post error occurs" diyor, geri sayıyor ve daha sonra sistemi yeniden başlatıp Windows'a sorunsuz giriyor.

Bu arada BIOS Pilini çıkartıp taktım ve diğer AMD anakartın pilini takıp denedim, yine de BIOS'a giremiyorum.
Ne yapmam gerekiyor?
Sistem:
  • İşlemci: Xeon X5650 2.6GHz
  • Anakart: Gigabyte X58-USB3
  • RAM: DDR3 8GB 1600MHz
  • Ekran kartı: GTX 750 TI
  • HDD: 1TB 7200 Rpm
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi yap. Bootable disk oluşturup, en güncel BIOS ile MS-DOS üzerinden güncellemeyi dene.

Yeni BIOS un güncel microcodelara sahip olması gerektiğini hatırlatmama gerek yok umarım.

MS-DOS ile güncellemeyi başaramazsan Gigabyte @Bios yazılımı ile kolayca güncelleme yapabilirsin.

http://download.gigabyte.asia/FileList/Utility/motherboard_utility_atbios.exe

Bilgisayarı açma tuşuna basar basmaz Caps Lock'a sürekli bas klavye ışığı yanıyor mu yanmıyor mu kontrol et. BIOS ekranında yanmayıp Windows'da yanıyorsa PS2 klavye ile BIOS'a girip USB Keyboard Support'u açabilirsin.

Bios olayını hallettik,ancak bu Gigabyte x58-usb 3 ve Xeon x5650 ile Overclock yapamıyorum.
Bu Anakart ve işlemci ile 4ghz üzeri Overclock yapanlar var Youtube'da.

Yoksa yapılmıyor mu?Ben mi yanlış biliyorum?
Ki bu işlemciye Overclock yapılmaz ise Overclocksuz bir işe yaramaz ve boşuna para kaybı yaşamış olurum...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır doğru biliyorsunuz. Anakartınızın overclock potansiyeli epey yüksek.

Ee? peki benim sistem neden Overclock yapmaya kalkınca sürekli uyarı veriyor yada sorun çıkarıyor?

Geçtiğimiz gece sistemi deneme amaçlı açık bıraktım,sabah geldiğimde ise 3-4 saniyede bir kendine reset atar halde buldum. power on-off yapıp açınca da "An Operating System wasn't found" hatası veriyor.

Sanırım bu sistem tam bir kaldır at çöpe tarzı bir şey oldu...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı