Başarılı Kurulum Gigabyte Z87X-UD4H, Nvidia 9400 GT Mountain Lion 10.8.5

İnternette biraz araştırdıktan sonra topladığım sistemime başarıyla Mountain Lion 10.8.5 kurulumumu gerçekleştirdim.

Sistem özellikleri şunlar:

• Gigabyte Z87X-UD4H
  • Intel i5 4440 3.10 ghz
  • Kingston V300 SSD
  • Hi-Level Tek Modül 1600mhz 8 GB Ram
  • Asus Nvidia GeForce 9400 GT (Elimde mevcut olan ekran kartıydı, daha öncede hackintosh sistemde kullandığımdan yeni ekran kartı almadım.)
  • OCZ 750w PSU
  • Corsair Carbide 400R Kasa

Kurulum diskimi Unibeast ile hazırladım.
Kurulum aşamasına geçmeden önce harici ekran kartımı her ihtimale karşı anakarttan çıkarttım.Ardından biosu son sürümüne güncelledim, daha sonra bilinen bios ayarlarını yaptım.

- Virtualization Technology-Disabled
- Sata Mode-AHCI

USB diskimi boot ettikten sonra ilk denememde -x veya -v gibi komutlar kullanmadım ve kurulum ekranına gelemedim.Sistemi yeniden başlatıp -v ve -x komutlarını girerek açmayı denedim ve kurulum ekranına geldim.
Kurulum bittikten sonra bilgisayar açıldı ve multibeast 5.5.5 ile şu kextleri yükledim:

- TRIM ENABLER
- Universal to Zenith432's GenericUSBXHCI.kext v1.2.7
- hnak's AppleIntelE1000e Ethernet to Intel
- toleda's patched AppleHDAs
- Chimera v2.2.1 r2248

Ana Kartın üzerindeki Intel HD 4600 Ekran Kartı Çalışıyor, multibeast ile hangi kexti yüklediğimi hatırlamıyorum şuan bilgisayara baktığımda yukarıda ki kısma yazacağım.
Açma, kapatma, uyku modunda herhangi bir problem yok hepsi çalışıyor.
Ses kartını deneme şansım olmadı harici ses kartı kullandığım için, fırsat bulduğumda buraya yazacağım çalışıp çalışmadığını.
(TC Electronics Konnekt 24D Kullanıyorum gayet stabil çalışıyor).
Herhangi bir DSDT Patch yapma gereği duymadım, ilerleyen zamanlarda bir problem yaşarsam yine bu kısma yazacağım.
Herkese bol şanslar :)

Tebrik ederim. Anlatım için teşekkürler.
Bu arada donanımlar çok iyi, ama en az bi nVidia GTX 650 yakışır buna :)

Tebrik ederim. Anlatım için teşekkürler.
Bu arada donanımlar çok iyi, ama en az bi nVidia GTX 650 yakışır buna :)

Çok teşekkür ederim :) Ekran kartı meselesine gelince açıkcası görüntü veya oyunluk hiç bir işim olmadığımdan daha farklı yönlere yatırım yapıyorum. İhtiyaç duyduğum bir gün sağlamındanda bir ekran kartı şart tabii :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı