Gigbyte AB350M-D3V BIOS güncellemesi sonrası PC açılmıyor

patriksvayze

Decapat
Merhabalar,

AMD soketli AB350M-D3V anakarta sahibim. 1 hafta önce Gigabyte'ın kendi sitesinden yine kendi uygulaması olan App Center'ı indirdim. Uygulama güncellemelerim olduğunu belirtti ve bu güncellemelerin içerisinde BIOS da vardı. Güncellemeleri başlattım. Sorunsuz bitti. Tekrar başlatma istedi ve bir daha açılmadı. Bu forumdan olsun başka forumlar olsun bir sürü şey araştırdım ama bir çözüm bulamadım. BIOS resetlemeyle alakalı her şeyi denedim-ki uçmuş bir BIOS'u resetlemenin hiçbir mantığı yok bence- bir sonuç alamadım. Gerçekten yardımınıza çok ihtiyacım var ilgilenirseniz çok minnettar olurum.

NOT: Anakartta DualBIOS desteği var fakat Backup_BIOS'un kendisi anakartta takılı değil :) Sadece sonradan takılabilmesi için bir slot bırakılmış.

Anakart: GA-AB350M-D3V (rev. 1.x) | Motherboard - GIGABYTE Global

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılım üzerinden BIOS'a müdahale etmenin zararları. Aynı Ryzen Master gibi. Garantisi devam ediyorsa gönderin. EPROM ile yeni BIOS yükleyecekler.

Gerçekten anlam veremiyorum... Gigabyte'ın kendi anakart uygulaması güncelleme yaptırıyor ve başıma gelene bakın.Windows üzerinden BIOS güncellemenin riskli olduğunu bilmiyordum,bilsem elimi sürmezdim. Başka bir çözümü yok mudur ? Servise gönderip vakit kaybetmek istemiyorum.İstanbul Beşiktaş'ta oturuyorum.Pasajda bir sürü bilgisayarcı var.Yarın gidip en azından bir fiyat almayı düşünüyorum (tabii BIOS yazan var ise).Esnafa yaptırmakta riskli olur mu sizce ?

Esnaf yanlış bir tanım olur, doğrusu bakkal olacak. Garantisi duruyorken sakın vermeyin. Emin olun siz onlardan daha iyi iş çıkarırsınız.

Haklısınız :kıkırda:.Bir konu gördüm de o yüzden servise de tam güvenemiyorum.Bir kaç kişi aynı sorundan müzdarip olmuş,servise göndermişler.Servis bir önceki BIOS sürümünü geri yükleyip,test edilmiştir diyip geri yollamışlar.Fakat kullanıcı sorunun çözülmediğini söylemiş.Bu yüzden "bakkal" a mı gitsem dedim :)

Yaklaşık 7-8 yıl önce bilgisayarımı bir bakkala format için götürmüştüm. Format'dan sonra oyunlar açılmıyordu. Bilgisayarın kapağını açtığımda ekran kartı yerinde değildi. Artık anakarttan parça mı sökerler, yanlış BIOS mu yüklerler hiç belli olmaz. Güvenmeyin.

Yaklaşık 7-8 yıl önce bilgisayarımı bir bakkala format için götürmüştüm. Format'dan sonra oyunlar açılmıyordu. Bilgisayarın kapağını açtığımda ekran kartı yerinde değildi. Artık anakarttan parça mı sökerler, yanlış BIOS mu yüklerler hiç belli olmaz. Güvenmeyin.

Geçmiş olsun.Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Sizin bir fikriniz var mı acaba ? @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı