Gillette Styler Tıraş Makinesi Nasıldır?

burka897

Hectopat
1 haftaya spora başlıyorum. Göğüs kıllarımı alıcam. (Aslında fazla yok ama.) Arada bir bacak kıllarımı kısaltıyorum. Bu alet işimi görür mü veya tavsiyeniz var mı?

Niye ki?

Kıl dökücü kremler falan vardı, onlar iyi fikir olabilir.

Spor yapmak ile kılları almanın doğrudan bir ilişkisi var mı?

Doğrudan ilişkisi var, fakat ne kadar etki yarattığı hep bir tartışma konusu, kas gelişimini yavaşlatıyor, fakat çok az bir miktarda. Pek hoş görünmemesi ve emeğinizin üstünü örtmesi de cabasıdır tabi :D

Ayrıca jilet daha gür çıkartır.
Ne alakası var? Hiç mantıklı değil.
Doğrudan ilişkisi var, fakat ne kadar etki yarattığı hep bir tartışma konusu, kas gelişimini yavaşlatıyor, fakat çok az bir miktarda. Pek hoş görünmemesi ve emeğinizin üstünü örtmesi de cabasıdır tabi :D
Kesilse bile sürekli uzamaya devam etmekte. Madem böyle bir durum var. En iyisi kökten almak. Şu kıl dökücü kremler kökten alıyor mu bilmiyorum?

Niye ki?

Kıl dökücü kremler falan vardı, onlar iyi fikir olabilir.

Spor yapmak ile kılları almanın doğrudan bir ilişkisi var mı?

Tek sebebi; tüylerin çıkma aşamasında vücudu huzursuz etmesi, sürtünmesi v.b. Ayrıca jilet kullanımında tahriş, sivilcelenme olabiliyor.

Bu arada hiçbir ürün tüyleri gür çıkarmaz. Sadece jilet kullanımında gür çıkıyormuş gibi gözükür. Bunun sebebi de jiletin tüyleri sıfırdan alması ve tüylerin ilk başta çıkarken ucunun daha koyu gözükmesi ve sert olmasından kaynaklanıyor. Büyüdükçe normalleşir.

Bir etkisi var mı konusuna gelecek olursak da; tüylerin protein emilimini bir nebze engellediği doğrudur fakat bu profesyonel sporcuların düşünmesi gereken bir mevzu. Sürekli antrenman altına girmiş, gelişebileceği kadar gelişmiş ve artık en ufak protein kaybının dahi önemli olduğu sporcular için uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca diğer kesilme amacı da estetik bir görüntü olması içindir. Çünkü müsabakalarda kas detaylarının gözükmesi gerekir.

Sonuç olarak 2011'den beri spor ve antrenörlük yapan birisi olarak diyeceğim tek şey; tüyün protein üzerindeki hesabını yapmak, protein tozu kullanmak v.b. şeyler, bu sporu profesyonel olarak yapmayan bir birey için gereksizdir. Hele ki çoğu insan protein tozlarının hakkını, yaptıkları antrenmanla veremediği için cebindeki paradan ve sağlığından olmaktadır. Şimdi hiç kimse protein tozu kalbi büyütür safsatalarını savunduğumu söylemesin. Bunların verdiği zarar hormonel ve metabolik anlamda. Bunu da 10 yıldır supplement kullanmış birisi olarak söylüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı