Gimp Custom Theme Kurulumu

BirEfe

Hectopat
Daha fazla  
GIMP programıma dışarıdan bir custom theme eklemek istiyorum ama tema dosyaları tam olarak çalışmıyor galiba. Neyi yanlış yaptığımı sormak için geldim.

GitHub - bunnywaffle/GIMP-3-Themes: Themes for GIMP 3 And it can be used in 2.99.X Bu dosyaları kumak istiyorum, 8 Best Gimp 3.0 Themes [2024] - PIX Cores bu sitedeki klavuzu takip ettim ancak temayı kurduktan sonra GIMP içerisinde seçince temalar fotoğraflarda gözüktüğü gibi olmuyor. Dosyalar CSS temelli oldukları için olabilir mi diye düşündüm ancak ne Github repo'da ne de tutorialda bununla ilgili bir işlem yok. Yani düzgün bir şekilde çalışıyor olması gerekirdi.

PhotoGIMP kullanıyorum eğer bir şey fark edicekse ancak PhotoGIMP olmadan normal halinde de denedim olmadı. Normal halinde dışardan eklediğim temalar hiçbir işe yaramıyordu, GIMP'in açık renk teması gibi gözüküyordu ancak PhotoGIMP'te en azından koyu tema ve yani dosyanın bir kısmını okuduğu belli.

Eğer sorunun neyden kaynaklı olduğunu bilmiyosanız bile kendiniz farklı bir tema kullanıyorsanız paylaşmanızı rica ediyorum. GIMP teması gerçekten çok bayıyor. Şimdiden teşekkürler!

1706020441688.png

Bu GIMP'in standart koyu teması
1706020411667.png

Yüklediğim temaların tamamı neredeyse böyle gözüküyor. Arayüzdeki bazı sınır çizgileri vs. yok ama neden tema tam olarak çalışmıyor anlamış değilim.
Bu tema Affinity Photo v2 bu arada.

Kendi dikkatsizliğimden dolayı burayı da meşgul ettim. Dosya adında besbelli GIMP 3 yazıyor yani stabil version değil henüz çıkmamış versiyon için yapılmış bu temalar. Konu kapatılabilir . Tartışılacak bir şey yok, her şey ortada.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı