Giriş seviyesi B550 anakartlar ve özellikleri: VRM haritalı karşılaştırma

Bu karşılaştırmayı daha iyi anlayabilmeniz için önce anakartlar hakkındaki rehberimi okumanızı tavsiye ederim.
giris.png
hdv1.png
hdv2.png
mh2.png
mh3.png
mk1.png
mk2.png
s2h1.png
s2h2.png
gam1.png
gam2.png

phan1.png
phan2.png
ma1.png
ma2.png
ds3h1.png
ds3h2.png
vdh1.png
vdh2.png
pro41.png
pro42.png
elite1.png
elite2.png
bazo1.png
bazo2.png
aorpro1.png
aorpro2.png
sl1.png
sl2.png
tuf1.png
tuf2.png
gtq1.png
gtq2.png
mortar1.png
mortar2.png
son.png

Önceki (Hazır sistemlerde sık kullanılan anakartlar) rehberin de çok iyiydi ama şimdi daha da iyi olmuş. Mobilden bile okunabiliyor artık; yazılar, şemalar ve filigran iyi ayarlanmış. Ellerine ve klavyene sağlık 😉
Yorumun için teşekkür ederim, bir önceki karşılaştırmada yazı renginin, bazı renklerin ve filigranın okunurluğu bozduğunu söylemişlerdi, bu şekilde düzenledim. Müsait olduğumda diğer anakartlar için de slayt hazırlayacağım, onlar için de mümkün olduğunca yorum yapmanız çok iyi olur.

Yorumun için teşekkür ederim, bir önceki karşılaştırmada yazı renginin, bazı renklerin ve filigranın okunurluğu bozduğunu söylemişlerdi, bu şekilde düzenledim. Müsait olduğumda diğer anakartlar için de slayt hazırlayacağım, onlar için de mümkün olduğunca yorum yapmanız çok iyi olur.
Peki, sana bir sorum olacak. Sence fiyat bantlarında en iyi anakart hangisi, açıklayabilir misin? Biraz uzun olacaktır ancak anakart almak isteyen birçok arkadaşımıza da yol gösterecektir.

Peki, sana bir sorum olacak. Sence fiyat bantlarında en iyi anakart hangisi, açıklayabilir misin? Biraz uzun olacaktır ancak anakart almak isteyen birçok arkadaşımıza da yol gösterecektir.
Tabii ki 😊
En alt seviyede (80 Euro altı) S2H tercihim olurdu, hem VRM olarak hem de özellik olarak geliştirmeler yapılmış. R5 5600X besleyebilecek bir anakart olduğunu düşünüyorum.
Orta-alt seviyede B550M Pro4 alırdım, hem 5800X besleyebilecek bir anakart hem de günlük kullanım ihtiyaçlarını görebilecek özelllikleri olduğunu düşünüyorum.
Orta seviyede B550GTQ alırım, fiyat bandına göre müthiş bir VRM ile geliyor. Diğer özellikleri de fena değil.
Orta-üst seviyede hem özellik, hem genişletme, hem de VRM olarak dolu olan Gigabyte B550 Aorus Elite veya Pro seçerdim. Tomahawk da alınabilir duruyor.
Üst seviyede de tercihim Unify olurdu.

Çok güzel bir karşılaştırma olmuş, bilgiler detaylı ve anlaşılır bir şekilde sunulmuş. Kullandığın yazı ve slayt biçimlerini belirtirsen devamını getirebilirim.
Devamını ben de getirebilirim ama getirebilirsen iyi olur, hem vaktim bu aralar biraz kısıtlı hem de farklı rehberler hazırlıyorum. Slidesgo`dan "Colorful" temasını, "Montserrat" yazı karakterini kullanıyorum. Yorumun için teşekkür ederim😁

Geri
Yukarı