Girişimci nasıl olunur?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Şu an YKS'ye hazırlanıyorum 11. sınıftayım. Eğer istediğim bölümü kazanmazsam girişimcilik yapmayı düşünüyorum. Nasıl yapabilirim?
Girişimci olmak için hangi bölüm okunmalı?

Hiçbir bölüm.

Girişimcilik için olan bir bölüm yok. Girişimcilik, bir bölüme giderek öğrenebilecek bir şey değil. En fazla herhangi bir bölüme girip gruplarla çalışarak bir şeyler öğrenirsin belki. Onun dışında ders olarak verilebilecek bir şey değil.

Benim tavsiyem üniversite ortamını ve sosyalliğini görmen için iyi bir üniversite okuman tarafında. Üniversitede sadece ders görmezsin. Girişimlerine fon bulabileceğin en iyi yerlerden birisi de iyi bir üniversitedir zaten.

Girişimci olmak için bir bölüm okumaya gerek yok ama sana yardımcı olabilecek bölümler var bunlarda iktisadi bölümler.

Tabii bu bölümleri de iyi üniversitelerde okumak lazım yoksa 4 yıllık zaman kaybı olur. İşletme için konuşmak gerekirse Koç, BOUN gibi yerler olmuyorsa en kötü YTÜ, Kadir Has falan.

Hiçbir bölüm.

Girişimcilik için olan bir bölüm yok. Girişimcilik, bir bölüme giderek öğrenebilecek bir şey değil. En fazla herhangi bir bölüme girip gruplarla çalışarak bir şeyler öğrenirsin belki. Onun dışında ders olarak verilebilecek bir şey değil.

Benim tavsiyem üniversite ortamını ve sosyalliğini görmen için iyi bir üniversite okuman tarafında. Üniversitede sadece ders görmezsin. Girişimlerine fon bulabileceğin en iyi yerlerden birisi de iyi bir üniversitedir zaten.
Ve bir alanda uzman, bilgi sahibi olmak lazım. Girişim yapacağın alanda söz sahibi olmazsa girişim de yapılamaz.

Geri
Yukarı