Gitar kursunda gitar çalamıyorum

Baskan66

Decipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Haftada bir gitar kursuna başladım. 3 hafta oldu. Başta Zombie çaldık. Onu yine biraz becerdim. Ama akorları vs. ezberleyemiyorum. Diğerleri hoca ile bir şeyler çalıyor ama ben enayi gibi bekliyorum zaman geçmesini. Önerileriniz neler? Her zaman istediğimde gidip tek çalışabilirim ama nasıl çalışacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Haftada bir gitar kursuna başladım. 3 hafta oldu. Başta zombie çaldık. Onu yine biraz becerdim. Ama akorları vs. ezberleyemiyorum. Diğerleri hoca ile bir şeyler çalıyor ama ben enayi gibi bekliyorum zaman geçmesini. Önerileriniz neler? Her zaman istediğimde gidip tek çalışabilirim ama nasıl çalışacağım?

Notaları ile birlikte soylerek çalın, ve yavaş ritimli şarkılar ile başlayın, bendr saza baslarken aynı sıkıntıyı yaşıyordum, ritmi yavaş yavaş arttırarak çözdüm(unutmayın telli çalgılar uzun sürede ogrenilen aletler.)

Merhaba arkadaşlar. Haftada bir gitar kursuna başladım. 3 hafta oldu. Başta Zombie çaldık. Onu yine biraz becerdim. Ama akorları vs. ezberleyemiyorum. Diğerleri hoca ile bir şeyler çalıyor ama ben enayi gibi bekliyorum zaman geçmesini. Önerileriniz neler? Her zaman istediğimde gidip tek çalışabilirim ama nasıl çalışacağım?
İlk zamanlarda benimde yaşadığım ama pes etmeden pratik yaparak aştığım sorundur kendisi. İnternetten faydalanabilir ve gitar dersi videoları izleyebilirsiniz. Kendinize zaman tanıyın.

Başta Zombie çalınan bir gitar kursunu bırakmanız daha hayırlıdır. Akdeniz Akşamları'ndan öteye zor geçersiniz o kursla.

Önce şarkıyı söylemeden direk ritimleriyle çalın. Sonra şarkıyı söylerek/mırıldanarak çalmayan deneyin acele etmeyin hızlı çalmaya çalışmayın yavaş yavaş zaten hızlanacaksınız hızlı çalmak kimseye bir şey kazandırmıyor. Metronom kullanarak her gün evet, her gün parmak egzersizleri yapın ihmal etmeyin. Müzik aleti çalmak emek işidir ne kadar üstüne düşerseniz o kadar hızlı gelişirsiniz.

Geri
Yukarı