Gitarda solo mu, ritim mi?

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Klasik gitarda akorları öğrenip ritimli şarkılar çalmak mı, tab çalışıp solo parça çalmak mı daha zordur?

Bence her ikisini de başlangıç seviyesinde öğrenip, hangisinden keyif aldığınıza karar vererek onun üzerine gitmek daha iyi olacaktır.

Akor çalarsanız çaldığınızdan çok bir haz alamıyorsunuz belli bir süre sonra. Solo çok daha zevkli bence. Kendim akorla başlamıştım. Solodan başlamanızı tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4-5 Akoru iyice çalışıp küçük varyasyonlar ekleyerek belki saatlerce kendine veya arkadaşlarına çalabilirsin fakat solo dediğin maksimum 1 dakika sürer.
İkisi de kolay değil, hiç değil.

Akoru kendin bir parçalarını değiştirip başka bir şey bulmak başka fretlerde başka varyasyonlarını çalarak kendi başına bir şeyler ortaya sunabilmek çok zevkli ve tatmin edici bence. Diğer seçenekte birebir notaları kusursuz çalman gerekiyor şarkının yazarının kurduğu kalıbın dışına çıkamıyorsun. Metalci olarak söylüyorum bunu. Özellikle klasik gitar ile acılı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4-5 Akoru iyice çalışıp küçük varyasyonlar ekleyerek belki saatlerce kendine veya arkadaşlarına çalabilirsin fakat solo dediğin maksimum 1 dakika sürer.
İkisi de kolay değil, hiç değil.

Akoru kendin bir parçalarını değiştirip başka bir şey bulmak başka fretlerde başka varyasyonlarını çalarak kendi başına bir şeyler ortaya sunabilmek çok zevkli ve tatmin edici bence. Diğer seçenekte birebir notaları kusursuz çalman gerekiyor şarkının yazarının kurduğu kalıbın dışına çıkamıyorsun. Metalci olarak söylüyorum bunu. Özellikle klasik gitar ile acılı olabilir.
Teşekkür ederim. Birilerine çalıp söylemek pek hoşuma gitmiyor sanırım. Yine de kafamda bazı şeyler netleşti.

Yeni konular

Geri
Yukarı