Gittikçe kötüye gitmemiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben memnunum izliyorum halk daha kötüsüne layık, her zaman AKP ye oy atan düzgün muhalefet yapmayan bu halka ne diyeyim. Gidip ben mi diyeceğim bunları.

Beni etiketleyip konuyla alakan yok ama gülücük atıyor demişsiniz

Dedikleriniz çok komik geldiği için gülücük attım ekonomiyi halk eritiyor demişsiniz ama 128 milyar doları halk yemedi ve fiyatları halk arttırmadı

20 yıl önce ile şimdiyi kıyaslayıp teknoloji kıtlığı yüzünden kriz geçirirlerdi demişsiniz bunu söylerken ciddi olmadığınızı varsayıyorum öbür türlü tüp sırası vardı diyenlerden pek bir farkınız kalmıyor çünkü ve şu da var ki emojileri takmıyorum deyip beni etiketleyip alakan yok gülücük atıyorsun demişsiniz hani emojileri takmıyordunuz?

Tofaş'ın bile 60 bin olduğu şartlarda ekonomi konuşmayıp ne yapmamı bekliyorsun merak etme bende hiç mutlu değilim ekonomi konuşmaktan.

Yalandan TDK Müdürlüğü yapmak ayrı bir komik. Sanarsın kendisi arkadaşlarıyla Whatsapp'ta veya farklı bir platformda yazışırken noktalama işaretleri kullanıyor.

Arkadaş kyk teknik servis güvencesini bile yazmış, ne büyük özellik ama

Halk ekonomiyi nasil eritebilir?

Ulke ekonomisi dedigin sey, gayri safi milli hasiladir ve onu da toplumun her bireyi tek tek uretimiyle/hizmetiyle olusturur.

Halk ekonomiyi eriten degil, olusturandir. Sen, ben; hepimizin urettigidir ekonomi.

Elbette kazandigimiz parayi uygun gordugumuz yere harcayacagiz, bu eritmek degildir. Hatta ekonomi icin gayet de sagliklidir. "Alin verin, ekonomiye can verin". Sirkulasyon olmak zorunda.

Yazdigin ekonomik acidan dogru olmadigi gibi AKP'li degilim ama denilen ibareyle suslendigi icin muhtemelen algi amacli.

Forumun yas ortalamasi 13 olsa bile yine de zeka ortalamasi sokaktaki insandan yuksektir, bu numaralari bu forumda bile yemezler benden soylemesi.

---

Turkiye ekonomisinin sorumlusunun halk oldugu dogru. Ancak o da bu arkadasin sacmaladigi gibi "erittigi" icin degil, dogru politikalar uretemeyen ve lise mezunu 3-5 insana ulkeyi emanet edecek tercihler yaptigi icin.

8 yasinda cocuga araba verirsen kaza yaptigi icin cocugu suclayamazsin. Ona o anahtari veren kimse suclu odur.

RTE'yi ekonomi konuların da 30-40 yıl öncesine kadar değerlendiriyorsunuz, bir ekonomi yorumu yapıyoruz bugünü kıyaslıyorsan comment atma lütfen diyorsunuz.
Gaaaaarip.

AKP savunucusu değilim, tekrar söylüyorum.
Ya AKP'lisin işte zorlama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, boşuna yormayın kendinizi. Ben ilk attığı yorumu gördükten sonra arkadaşı ciddiye bile alamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…