GL62M 7RD RAM ve SSD önerisi

yagmurozl

Decapat
Daha fazla  
Selam, şu anki RAM'im şöyle.

1710716555597.png

Anakartım da böyle.

1710716613210.png

Rica etsem bana hem 8 GB RAM hem de 250GB SSD'i tavsiye eder misiniz? Şimdiden teşekkür ederim :)

Hocam SSD ve Ram icin butce belirtrbilir misiniz?

Ram olarak bunu onerebilirim Micron uretimi ramlar ve oldukca iyiler. Ayrica fiyati da cok uygun.

Nasıl anlayabilirim?

Varmış ben kontrol ettim. M.2 SSD olarak attığımı tercih edebilirsiniz. RAM de arkadaşın attığı alınabilir. Buradan bakabilirsiniz. Ha fakat şimdi mevcut olan M.2 SSD olabilir. Eğer depolama olarak kullanacaksanız SATA SSD de alabilirsiniz. M.2 SSD işletim sistemi kurulması daha bir seçenek çünkü. Bunu da hiç program indirmeden Görev Yöneticisi üzerinden performans kısmından anlayabilirsiniz.

Varmış ben kontrol ettim. M.2 SSD olarak attığımı tercih edebilirsiniz. RAM de arkadaşın attığı alınabilir. Buradan bakabilirsiniz. Ha fakat şimdi mevcut olan M.2 SSD olabilir. Eğer depolama olarak kullanacaksanız SATA SSD de alabilirsiniz. M.2 SSD işletim sistemi kurulması daha bir seçenek çünkü. Bunu da hiç program indirmeden Görev Yöneticisi üzerinden performans kısmından anlayabilirsiniz.
Hocam Exceria'yi 700 liraya alabiliyorlen bence hic gerek yok SATA'ya alsa San Disk SSD Plus ya da Kingston A400 alabilir anca o SSD'lerin nasil oldugunu soylemememe bile gerek yok.

Hocam Exceria'yi 700 liraya alabiliyorlen bence hiç gerek yok SATA'ya alsa san disk SSD Plus'ya da Kingston A400 alabilir anca o SSD'lerin nasıl oldugunu soylemememe bile gerek yok.

Şu yandan gerekli aslında. Kullandığı M.2 SSD kaliteli ve daha hızlı olabilir. Depolama niyetli olarak HDD bile alınabilir nedeni malum fiyatlardan ötürü SSD pahalı oluyor çünkü. SanDisk Kingston yerine de örnek olarak attığım SSD'ler alınabilir. PNY de aynı şekilde. Tabii bu durumda özellikle PNY baktığımızda 240GB bir kapasite için biraz gereksiz bir bütçe ödenmekle birlikte daha kaliteli olan ve performanslı olan 870 EVO varken tercih edilmez. M.2 SSD slotu varken olan SSD satıp yerine para koyup 500GB ve üstü M.2 SSD tercih edilebilir. Bu arada şimdi kontrol ettim de 480GB modeli ile neredeyse aynı fiyatta. Depolama olarak veya oyun olarak tercih etmek daha mantıklı Kioxia.

teşekkür ederim herkese <3 sipariş verip bilgisayarcıya taktırdıktan sonra yorumlarımı yazacağım

Teşekkür ederim herkese <3 sipariş verip bilgisayarcıya taktırdıktan sonra yorumlarımı yazacağım

Rica ederiz de dediğim gibi durumları gözden geçirmek iyi olacaktır. Attığım 480GB SSD mı aldınız? Ayrıca hiç gerek yok kendiniz de takabilirsiniz. Bakım konusu biraz sizi tedirgin edebilir belki hazır zamanı geldiyse evet onları da taktırmak iyi olacaktır. Ama gereksiz yere para harcamanıza gerek yok. Tabii biraz da size hak veriyorum daha önce hiç yapmadığınız için bu işlerde de dikkatli olmak gerekir. Burası siz veya bilgisayarcı takabilir o problem değil de. Dediğim gibi M.2 SSD mı var yoksa şu anda SATA mı kullanılıyor onu atarsanız boşuna almamış olursunuz. SATA SSD olarak da 480GB olan modeli almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı