GM 5 Plus Dual şarjı hızlı bitiyor

Peganeo

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500, RX6600XT QICK
GM 5 Plus Dual model telefonum var, son yıl içerisinde şarj dolma süresi 43-15 dk (Fast Charge). Çok hızlı dolduruyor, çok hızlı şarj bitiyor (20'de takıyorum sadece 1 dk olunca 42 oluyor). Mesela oyuna girmeden önce şarj 84; giriyorum, 1 dk takılıp çıkıyorum ve şarj 72 oluyor (Daha düşük de olabiliyor). Bataryasına baktığımda şişme gibi sorunlar yoktu. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni telefondan bende de var. Batarya bozulmus, degistirmeniz lazim. Bataryanin arizalanmasi icin fiziksel deformasyon olmasi gerekmiyor. Bu telefon batarya konusunda kronik sorunlu.

GM almak en buyuk hata zaten. Ama suc biraz da bizde. Bu firma GM Discovery satti, ben de hevesle alanlar arasindaydim. Sarj soketi kronik sorunlu cikti. Hepsini kullanici hatasi diye bize yiktilar. Akilanmadik, hala bu markanin telefonlarini almaya devam ettik. Her modelinde kronik arizalar devam etti. Su an kesinlikle guvenilmemesi gereken markalar listemde en ustlerde. 😡😡😡

Yanlış kullanım ve şarj etme durumları sonrası pilin kalibrasyonu bozulmuş. Kalibrasyon ayarı varsa yapın. Ayrıca garantisi varsa batarya değişimi talep edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı