GM5 Plus Dual Custom ROM yüklemek mantıklı mı?

Peganeo

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5500, RX6600XT QICK
GM5 Plus Dual telefona sahibim. Artık performansı beni tatmin etmiyor. Pek fazla oyun oynamıyorum telefon ile fakat Instagram'da vb. programlarda performans sorunları oluyor. Ayrıca aşırı derecede ısınıyor.
Custom ROM yüklersem performans yönünde bir artı kazanabilir miyim? Telefonum için önerdiğiniz güzel bir Custom ROM var mı?

Performans bekleyen biri o telefonu asla almaz, en başta ısı yönetimi berbat. İşlemci belirli sıcaklıktan sonra aşırı frekans düşürüyor. Yazılım atmakla çözülecek bir durum yok, donanımsal olarak kötü.

Performans bekleyen biri o telefonu asla almaz, en başta ısı yönetimi berbat. İşlemci belirli sıcaklıktan sonra aşırı frekans düşürüyor. Yazılım atmakla çözülecek bir durum yok, donanımsal olarak kötü.
Donanımsal olarak eski olduğunu biliyorum fakat Custom ROM yerine Custom Kernel atsam sizce faydası olur mu?

ARM64 MIUI ve ARM64Journey UI ROM'ları mevcut. O cihazın stok sistemi 32 Bit olarak geliyor.
Bahsettiğim bu 2 costum ROM gayet stabil ama yine oyun oynatmaz.
Öneriniz için teşekkürler. Dediğim gibi telefonla fazla oyun oynamıyorum. Amacım sadece sosyal medya uygulamalarında daha stabil olması ve ısınmanın önüne geçebilmek.

Öneriniz için teşekkürler. Dediğim gibi telefonla fazla oyun oynamıyorum. Amacım sadece sosyal medya uygulamalarında daha stabil olması ve ısınmanın önüne geçebilmek.

O cihazı bir süre bende kullandım yanları çok ısınıyor gerçekten. ARM64 MIUI 10 ROM'unu öneririm size.
Costum kernel atarsanız stabilite kaybı çok oluyor.

Geri
Yukarı