Gmail hesabında biri oturum açmış

Sitoplazma

Hectopat
İyi forumlar herkese. Bugün tesadüfen https://haveibeenpwned.com bu siteyi gördüm. Kısacası siteye gmailinizi veya telefon numaranızı yazıyorsunuz ve hacklenip hacklenmediğinizi gösteriyormuş güya. Ne kadar doğru çalıştığı hakkında bir fikrim yok açıkçası. Denemekten zarar gelmez diyerek mailimi yazdım ve veri ihlali olduğunu söyleyerek şifremi değiştirmem gerektiğini söyledi. Gmail hesabımda açık oturumlara baktım ve Linux işletim sistemi tabanlı biri gmailimde oturum açmış olarak görünüyor. Gmailimde 2 aşamalı doğrulama açık ayrıyeten bu zamana kadar hiç başka bir cihazdan giriş yapıldı uyarısı da almadım. Şifremi değiştirdim fakat bu konuya kafamda bir açıklık getiremeyerek size danışmak istedim dostlar.

İyi forumlar herkese. Bugün tesadüfen https://haveibeenpwned.com bu siteyi gördüm. Kısacası siteye gmailinizi veya telefon numaranızı yazıyorsunuz ve hacklenip hacklenmediğinizi gösteriyormuş güya. Ne kadar doğru çalıştığı hakkında bir fikrim yok açıkçası. Denemekten zarar gelmez diyerek mailimi yazdım ve veri ihlali olduğunu söyleyerek şifremi değiştirmem gerektiğini söyledi. Gmail hesabımda açık oturumlara baktım ve Linux işletim sistemi tabanlı biri gmailimde oturum açmış olarak görünüyor. Gmailimde 2 aşamalı doğrulama açık ayrıyeten bu zamana kadar hiç başka bir cihazdan giriş yapıldı uyarısı da almadım. Şifremi değiştirdim fakat bu konuya kafamda bir açıklık getiremeyerek size danışmak istedim dostlar.

Şifreni değiştirdiysen tekrar uyarı gelecek mi onu kontrol edebilirsin.

Yok hocam, sitenin işlevi hacklenip hacklenmediğinizi göstermek değil. Bu site eğer herhangi bir hizmet/uygulama/site vb. yerlerde veri sızıntısı olmuşsa ve yazdığınız email/telefon sızmış verilerde ise size bunu gösteriyor. Bir site sizin hacklenip hacklenmediğinizi zaten bulamaz.

Yok hocam, sitenin işlevi hacklenip hacklenmediğiniz değil. Bu site eğer herhangi bir hizmet/uygulama/site vb. yerlerde bilgi sızıntısı olmuşsa ve yazdığınız email/telefon sızmış bilgilerde geçiyorsa size bunu gösteriyor. Bir site sizin hacklenip hacklenmediğinizi zaten bulamaz.
Bilgi için teşekkürler hocam.
İki katlı doğrulamayı aktifleştir ve soru ekle en son yediğin yemek neydi,Köpeğinin ismi ne gibi Google hesabına.
İki aşamalı doğrulama çok uzun süredir zaten açık halde. Açık haldeyken nasıl giriş yapıldı onu anlayamadım zaten hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı