GNOME multi monitor farklı wallpaper ayarlamak

277726

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar gsettings de output ekleme kodu sanırım yokmuş. Feh GNOME'da çalışmıyor. Nitrogen tek bir Wallpaper'ı iki Monitor'e yayıyor. Bu GNOME'da nasıl yapacağız?

Hydrapaper kullandığımda da nitrogen iki iki monitor'e yayıyor...

Son düzenleyen: Moderatör:
Screenshot_2023-01-09_21-10-55.png

Nitrogen kullanırken her bir ekran için "Zoomed Fill" şeklinde uygulayın duvar kağıdını.

Screenshot from 2023-01-09 21-18-53.png

Screenshot from 2023-01-09 21-20-01.png

Ayrıca iki farklı duvar kağıdını dümdüz değiştirdiğim zaman iki monitörde de aynı şekilde oluyor. Wayland üzerinde kullanıyorum. Arayüz üzerinden değiştirmeyi denediniz mi?

@277726

Son düzenleme:
@Kernelginar denemeye çalıştığım sistem Pop!_OS kullanıyor. GNOME Tweak ile falan değiştirmeyi falan da denedim ama sanırım Pop!_OS bir şekilde engelliyor çünkü nitrogende de sürekli "spanned" yapıyor.

Şimdi fark ettim de, nitrogen monitor çıkışlarını görmüyormuş.

Şimdi de nitrogen komple bozulmuş. Çıldıracağım bu Pop!_OS ne kadar saçma...

Son düzenleyen: Moderatör:
COSMIC masaüstünden kaynaklı olabilir belki de.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada da aynı şekilde Tweaks üzerinden çözmüşler. Spanned kısmını Zoom yaparak.

Spanned kısmını Zoom yaparak.

Hayır, onlar Zoom kısmını spanned yaparak iki Monitor'e bir wallpaper yaymışlar. Ben iki monitör'e de farklı iki tane wallpaper ayarlamak istiyorum ama GNOME da bu araştırmama bakılırsa Linux GNOME kodları ile imkansızmış. Gsettings vb. çoğu seçeneği denedim ama çözümünü bulamadım. Şu sıralar gördüğüm kadarıyla ancak özel Python vb. bir dil ile yazılmış bir program ile monitör çözünürlüğü ayarlayarak yerleştirilebiliyormuş diye bir şeyler gördüm ama bakalım daha tam bulamadım. Feh falan da GNOME da çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı