GNOME nasıl kaldırılır?

Ali998

Centipat
Daha fazla  
Gnome'u kaldıracağım ama böyle sorunlar çıktı karşıma:
Kod:
[ali@arch ~]$ sudo pacman -Rsn gnome
paket bağımlılıkları araştırılıyor...
hata: işlem hazırlığı başarısız oldu (bağımlılıklar sağlanamadı)
:: gnome-shell paketini kaldırmak şu paketin istediği "gnome-shell" bağımlılığını bozuyor: chrome-gnome-shell
:: gnome-settings-daemon paketini kaldırmak şu paketin istediği "gnome-settings-daemon" bağımlılığını bozuyor: gnome-tweaks
:: tracker3 paketini kaldırmak şu paketin istediği "tracker3" bağımlılığını bozuyor: gtk3
:: networkmanager paketini kaldırmak şu paketin istediği "networkmanager" bağımlılığını bozuyor: network-manager-applet
:: networkmanager paketini kaldırmak şu paketin istediği "networkmanager" bağımlılığını bozuyor: networkmanager-qt
:: networkmanager paketini kaldırmak şu paketin istediği "networkmanager" bağımlılığını bozuyor: tlp-rdw
NetworkManager, Gtk3 ve Tlp'yi kaldırmak istemiyorum, ne yapmalıyım? Diğerlerini kaldırdım şimdi.

Son düzenleme:
sudo pacman -Rscn program_adı

olması gerekiyor.

Ama kaldırdığın programlara dikkat et.
Örneğin yukarıdaki gibi network-manager'i kaldırırsan, hemen ardından yüklemen gerekiyor.
Aksi takdirde bilgisayarı yeniden açtığında internete bağlanamazsın.

sudo pacman -Rscn program_adı

olması gerekiyor.

Ama kaldırdığın programlara dikkat et.
Örneğin yukarıdaki gibi network-manager'i kaldırırsan, hemen ardından yüklemen gerekiyor.
Aksi takdirde bilgisayarı yeniden açtığında internete bağlanamazsın.
Farkındayım, ama bilgisayarımın arada interneti kopuyor ve o anda da koparsa network manager kaldırıldığı için geri bağlanamaz değil mi? Onun için onları kaldırmadan Gnome'u nasıl kaldırabilirim diye soruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı