Çözüldü GNOME Ubuntu'daki gibi Windows bar çubuğu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

277726

Hectopat
Makaleler
4
GNOME-tweaks de Ubuntu'da olan özelliği bulamadım. Şu Ubuntu'da Windows barı gibi bir loyout yapılabiliyordu. Ayrıca sistem uygulamaları menüsü vs. de geliyor.

Son düzenleme:
@Lord Raiden @deleted Hayır, onlar benim dediğim ile alakalı şeyler değil. Belki Ubuntu loyout Settings'i bir yerden indirip ayarlarsam olabilir ama bir türlü o ayarları bulamadım. GNOME-tweaks gibi bir ayarlar kısmı vardı Ubuntu da. Ben tam anlamıyla kde tarzında bir dock vb. istiyorum.

Not: Dash-to-dock vb. extensions baktım ama şöyle kde gibi bir türlü bulamadım. Büyük ihtimalle ubuntu da bunlar hazır yüklenmiş olarak geliyordu. Hepsini dediğiniz gibi extension ile elle ayarlayarak yapabilirim ama ubuntunun ayarladığı gibi yapabilir miyim bilmiyorum. Belki onların neler kullandığını bulmam lazım ama acaba nasıl bulurum?

@gen2 -> Siz GNOME kullanıyordunuz. Herhangi bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
@Lord Raiden @deleted Hayır, onlar benim dediğim ile alakalı şeyler değil. Belki Ubuntu loyout Settings'i bir yerden indirip ayarlarsam olabilir ama bir türlü o ayarları bulamadım. GNOME-tweaks gibi bir ayarlar kısmı vardı Ubuntu da. Ben tam anlamıyla kde tarzında bir dock vb. istiyorum.

Not: Dash-to-dock vb. extensions baktım ama şöyle kde gibi bir türlü bulamadım. Büyük ihtimalle ubuntu da bunlar hazır yüklenmiş olarak geliyordu. Hepsini dediğiniz gibi extension ile elle ayarlayarak yapabilirim ama ubuntunun ayarladığı gibi yapabilir miyim bilmiyorum. Belki onların neler kullandığını bulmam lazım ama acaba nasıl bulurum?

@gen2 -> Siz GNOME kullanıyordunuz. Herhangi bir bilginiz var mı?
Visuel modifikasyondan pek anlamiyorum.

Plank Dock'a bakabilirsiniz dock için.

Teşekkürler. Application menü indirdim. Şu anlık yeterli geldi. Eğer birisi KDE veya Windows gibi bir bar konusunda yardımcı olana kadar bununla idare edeceğim. Plank ve şu dedikleri dash panel biraz macOS tarzına kaçıyor ve hiç sevemiyorum.
Dash to panel benim aradığımmış. Ayrıca arc menu extension da indirerek olayı hallettim.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı