GNU grub 2.02 hatası

Mete_-Bey

Centipat
Yaklaşık birkaç ay önce PC yavaşladığından dolayı birkaç ayarla oynamıştım ve PC'yi sonraki başlatışımda GNU grub diye bir hata almıştim (PC'de sadece Windows OS var ) ve araştırıp bir sonuca varamayınca internet Cafe'den format CD'si oluşturup PC'ye tekrar Win 10 kurmuştum. Dün saat 12'de internet gelecekti ve bende PC'de dolanıyordum öylesine ve C'de bir BIOS klasörü gordüm ve içindeki exe ye tıkladım. PC yeniden başladı ve ekrana yine şu GNU grub 2.02 yazısı geldi. BIOS'a giriyorum, Boot listesinin en başında Ubuntu var. Ama ne alaka, ben 1 yıl önce hevesten Linux Mint kurup kaldırmıştım. Bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum. PC'de her ayarla oynadığımda yeniden başlatmamda GNU grub hatası alıyorum. PC'yi babam baktırmaya götürdü, fotoğraf atamıyorum. Evde sıkıntıdan patlayacağım, lüfen bilen anlayan biri varsa yardım etsin, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint, Ubuntu tabanlı bir Linux dağıtımıdır. GNU GRUB ise Linux dağıtımlarının kullandığı açık kaynaklı bir önyükleyicidir.
Sorununuza gelirsek, bilgisayarınızda başka bir depolama sürücüsü takılı mı?

Nasıl bir hata alıyorsunuz? Ubuntu veya diğer dağıtımları kaldırsanız bile Grub dosyaları kalır çoğunlukla.
Ben yaklaşık bir yıl önce ubuntu kurup kaldırmıştım.Sanırım gnu grubu da silmem gerekiyomuş.Pc yi sıfırlıyorum birkaç ay sonra durduk yere gnu grub siyah ekranı geliyor.Biosta boot menüde de ubuntu var sadece ben bu gnu grub önyükleyicisini nasıl kaldırırım.C diskini silmekle olmuyor bu iş anladığım kadarıyla elimde win10 diski de var.Yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı