GNU/Linux konuları otomatik olarak "soru" seçeneğinde olmalı

Olmalı mı?

• Tabii ki bıktım artık beni raporla demekten :(

• Bu ne bomboş işler. Kitap okuyun adam olun.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

neofetch

Picopat
Yer
Sony mağazası
Bu foruma geldiğimden beri pek çok bölümü ziyaret ettim. Kullanıcıları gözlemledim, en çok GNU/Linux bölümünde soru olarak konu açılıyor ve sorun her çözüldüğünde beni rapor edin çözüldü olarak işaretleyin türünden mesajlar atılıyor. Bu sorunların önüne geçmek için ya öntanımlı olarak konu seçeneğinde açılsın ya da kullanıcıya sonradan konunun türünü soruya çevirme yetkisi verilsin. GNU/Linux bölümünde pek çok çözülen konu görüyorum ancak çoğu çözüldü işaretlenmiyor. Bu da sorunu olan veya bilgiye ulaşmak isteyen insanların yolunu uzatıyor. Umarım düzeltirsiniz.

Sorular soru olarak açılıyor zaten. GNU/Linux bölümünde tanıtım yapan da var, inceleme yapan da var, rehber hazırlayan da var, görüş alan da. Her konunun soru olarak açılması doğru olmaz.

Çözüm olarak işaretlenmemesi ise tamamen konuyu açanın tembelliği ile alakalı. Eski Çözüm sistemini güncelleyip devasa bir buton ekledik, her mesajın sağına. Ayrıca XenForo 2.2 ile birlikte de sistem optimize edildi.

Biz yine de her mesajını Çözüm olarak raporlayan kişiyi dikkatle değerlendiriyoruz, mesaj çözüm ise işaretliyoruz.

Sorular soru olarak açılıyor zaten. GNU/Linux bölümünde tanıtım yapan da var, inceleme yapan da var, rehber hazırlayan da var, görüş alan da. Her konunun soru olarak açılması doğru olmaz.

Çözüm olarak işaretlenmemesi ise tamamen konuyu açanın tembelliği ile alakalı. Eski Çözüm sistemini güncelleyip devasa bir buton ekledik, her mesajın sağına. Ayrıca XenForo 2.2 ile birlikte de sistem optimize edildi.

Biz yine de her mesajını Çözüm olarak raporlayan kişiyi dikkatle değerlendiriyoruz, mesaj çözüm ise işaretliyoruz.
Büyük bir çoğunluğu soru olarak işaretlemesi yerine küçük bir azınlığın makale veya rehber olarak işaretlemesi daha iyi olmaz mı?

Konu ve soru ayrımının gayet yerinde olduğunu düşünüyorum:

soru.PNG

Ancak önerinizi yönetim değerlendirecektir.

Konu ve soru ayrımının gayet yerinde olduğunu düşünüyorum:

Eki Görüntüle 812328

Ancak önerinizi yönetim değerlendirecektir.
Yeri geliyor 1000-2000 mesajlı kişiler bile işaretlemeyi unutuyor. En mantıklısı sonradan konu türünü değiştirme izninin verilmesi. Ya da GNU/Linux teknik destek diye alt başlık açılabilir.

Son düzenleme:
Doğru aslında. GNU/Linux konularında %75'lik kısım sorunlarının çözümü için açıyor. Bazıları sorunu çözülünce kayboluyor. Daha çok kişiye bilgi ve çözüm ulaştırma adına olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı