Satılık/Takas gobl1n'in Bit Pazarı (Alım, Satım, Takas)

İlanda numaram var. Foruma sürekli bakamıyorum. Alacak, satacak, takaslayacak arkadaşlar telefonla iletişim kurabilirler.

Emsallerine göre en iyi fiyata satarım; bunu sağlayabilmek için de ona göre, vaktime, para bağlamaya değecek fiyattan alırım. Son kullanıcıya satış yapmadığınızı bilerek iletişime geçiniz.

Satış yapmıyorsunuz, nakde çeviriyorsunuz. Ben size gelmiyorum. Siz bana geliyorsunuz.

Edit: İlan linki verip "hadi bunu bu fiyata al" diyenler var. O malı sizin pazarlıkla satamadığınız fiyata alıp, hangi fiyata satacağım?

Eskiden son kullanıcıdan mal almak çok zordu. Şu anda imkansız.

Şu anda ekran kartı almayın. Sıfır da almayın, ikinci el de. Yenileri kapıda. Herkeste ihtiyaç fazlası ekran kartı hevesi var. Piyasa yenileriyle dolunca, şu ankiler çok ucuzlar.

Şöyle mantık yürütün. İlan çıkmışsınız, satılmamış. Demek ki ederinin üstünde. Ben o fiyata neden ürün alayım?

İlandan alıntı yaparak izah edeyim:

- PSU ------> Cougar CMX-1000 1000W 80+ Bronze ----- 1100TL (Kutusu ve ekstra orjinal kablolar var sağlam.)

+ FSP Aurum PT 1200W modüler platinum. Geçen hafta 900'e sattım.

- RAM ------>Kingston HyperX Fury 2400Mhz CL15 2x8 16gb ----- 500TL (Kutusu var sağlam.)

+ Sıfır tek parça 16GB 3200 mhz Patriot Viper Steel soğutuculu 580 TL an itibarıyla. Amazon TR. Taksitli, ada faturalı. Sıfır.

- Soğutma -> Xigmatek Windpower WP 1264 4 ısı borulu 2 fanlı Kule Tipi ----- 275 (Kutusu var sağlam.)

+ Sıfırı HepsiBurada'da 299 TL, an itibarıyla. Taksitli, ada faturalı. Sıfır.

- Kasa ------> Cooler Master Haf X Full Tower ----- 450TL (Kutusu yok.)

+ Temizse, ilandaki tek mantıklı fiyat bu. Bir tık altına son kullanıcı alabilir. Bu arada kasa satışı çok zor iştir. Kasays önem veren azdır. Onların da küçük bir kısmı ikinci el alır.

Yok. Bir arkadaşa daha yazdım. Ekran kartı için 1-2 ay bekleyin.
Hocam merhabalar. Ben bu ilandaki neredeyse tüm ürünlerimi sattım.

Eğer düşünürseniz diye bu ilan fiyatlarından değil sizinde satacağınızı düşünerek teklif edeceğiniz tutara tamam olur veya hayır diyecektim.

Bir teklif çıkmadığı için ortaya burda yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.

Burda görmüş olduğunuz fiyatlardan size satmak, daha doğrusu nakde çevirmek istememiştim, sonuçta bu fiyattan alsanız daha üstüne satamazsınız, belki %20 25 daha azına verilebilirdi bilemiyorum.

Cevap yazmamdaki gaye yanlış anlaşılmış olmam.

Hayırlı satışlar, iyi forumlar dilerim.

Hocam merhabalar. Ben bu ilandaki neredeyse tüm ürünlerimi sattım.

Eğer düşünürseniz diye bu ilan fiyatlarından değil sizinde satacağınızı düşünerek teklif edeceğiniz tutara tamam olur veya hayır diyecektim.

Bir teklif çıkmadığı için ortaya burda yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum.

Burda görmüş olduğunuz fiyatlardan size satmak, daha doğrusu nakde çevirmek istememiştim, sonuçta bu fiyattan alsanız daha üstüne satamazsınız, belki %20 25 daha azına verilebilirdi bilemiyorum.

Cevap yazmamdaki gaye yanlış anlaşılmış olmam.

Hayırlı satışlar, iyi forumlar dilerim.

Ben belli birinden değil, genel olarak başıma gelenlerden bahsettim. Dün ve bugün aynı şey yine üç kez başıma geldi. Mantıksız fiyattan mal vermek isteyen çok insan var. Halbuki şu anki koşullarda piyasa tersine döndü. Bu ara mal çok, para yok. Fiyatlar yukarı değil, aşağı gitmeli. İktisat kanunu. Arz-talep dengesi.

Yine genel olarak ifade ediyorum: Ben ilana çıkmış malı istemem. Muhtemelen ilan fiyatının altına teklif almıştır ve büyük ihtimalle malın ederi odur. Hah. İşte o ederine vermeyen satıcı bana malı verecek, ben emek vereceğim ve ederinin üstüne satacağım. Böyle bir dünya maalesef yok.

Ben belli birinden değil, genel olarak başıma gelenlerden bahsettim. Dün ve bugün aynı şey yine üç kez başıma geldi. Mantıksız fiyattan mal vermek isteyen çok insan var. Halbuki şu anki koşullarda piyasa tersine döndü. Bu ara mal çok, para yok. Fiyatlar yukarı değil, aşağı gitmeli. İktisat kanunu. Arz-talep dengesi.

Yine genel olarak ifade ediyorum: Ben ilana çıkmış malı istemem. Muhtemelen ilan fiyatının altına teklif almıştır ve büyük ihtimalle malın ederi odur. Hah. İşte o ederine vermeyen satıcı bana malı verecek, ben emek vereceğim ve ederinin üstüne satacağım. Böyle bir dünya maalesef yok.
Tabi ki size bu konuda katılıyorum.

Sadece beni oraya alıntılayınca yanlış anlaşılmak istemedim, tam bir iletişimimiz olmadı çünkü, detayına inilmedi konunun.

Son kullanıcı fiyatıyla, nakde çevirmek istenilen malın fiyatı aynı olmamalı, olamaz sonuç itibari ile.

Size hayırlı satışlar, alışlar dilerim tekrardan, iyi forumlar.

Geri
Yukarı