Godot Engine ile Online oyun yapabilir miyim?

NT4

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Godot Engine'i yeni keşfettim ve fena görünmüyor. İnternette biraz araştırma yaptığımda kendine has kolay bir dil kullandığını gördüm. Bende çok uzun zamandır bir oyun motoru arıyorum. Arayüzü kolay kodlaması kolay ve anlaşılabilir bir motor ve galiba buldum. Godot tüm isteklerimi karşılıyor fakat Online oyun yapılıp yapılmadığını bilmiyorum. İnternette biraz araştırdım yapılabilir diyorlar fakat emin değilim. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Godot Engine gayet güzeldir. Online oyun yapılabiliyor lakin sunucu lazım. Bunun için ya kendi bilgisayarını sunucu yapacaksın ya da bir yerden sunucu alacaksın.

Biraz anlatabilir misin? Bu işlerde yeniyim de :)
Ben de pek biliyorum diyemem ama arkadaşlarım bu olaylara hakim insanlar. Onlar kadar olmasa da birkaç şey biliyorum. Kendi bilgisayarını sunucu yapmak istiyorsan internette bununla alakalı birsürü video var. Sunucu almak istiyorsan Amazon GameLift, Google Cloud ve Cloudzy gibi yerlere bakabilirsin. Buların kısıtlı olarak ücretsiz versiyonları var. Amazon GameLift 5 gün, Cloudzy 7 gün boyunca ücretsiz. Google Cloud'un sistemi farklı. Bir bakiye veriyor ve o bekiye bitene kadar kullanabiliyorsun. Bakiyen bitse de bitmese de en fazla 3 ay kullanabiliyorsun.

Geri
Yukarı