Görev Yöneticisi açıldığında CPU kullanımı düşüyor

miawa

Hectopat
Son zamanlarda bilgisayar durup dururken fazla işlemci kullanmaya başlıyordu ve bu da çıkardığı fan sesinden dolayı rahatsız ediyordu. Görev Yöneticisi'ni her açtığımda bu kullanım %60 %70 seviyelerinden geri %3'e düşüyordu. Remote process Explorer indirip baktığımda ise powershell.exe belli bir süre aralığıyla açılıyor ve CPU kullanmaya başlıyordu ve Görev Yöneticisi açıldığında tekrar kapanıyordu. Bir sürü av ile tam tarama yaptırdım bunlar: Kaspersky Malwarebytes titmanpro Windows Defender'dı. Fakat hiçbir sonuç bulamadılar ve hala olmaya devam ediyor nasıl düzeltebilirim?

resim_2021-11-23_155116.png

Ek olarak: https://answers.microsoft.com/en-us...pu-usage/dd788f64-55c3-4d07-be85-e102e33ebf47 bu sitedeki ve High cpu usage but only on CPU1 until i open task manager bu sitedeki çözümleri de denedim. Birkaç siteyi daha denedim ama onlar yardımcı olmadı ve bunlar da çözemedi.

Mining virüsü yemişsiniz. Görev Yöneticisi'ni açtığınızda kazma işlemi otomatik duruyor. Malwarebytes ile tam tarama yapmanızı öneririm.

Aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

Mining virüsü yemişsiniz. Görev Yöneticisi'ni açtığınızda kazma işlemi otomatik duruyor. Malwarebytes ile tam tarama yapmanızı öneririm.

Aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

Tarama yaparken Görev Yöneticisi'ni açık bırakmalı mıyım?

Geri
Yukarı