Görev Yöneticisi Son BIOS Zamanı 217.9 Gözüküyor

İntikankam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, normalde bilgisayarım hızlı bir şekilde açılırken son BIOS süresi 217.9 olarak geçiyor. Açıkçası ne yapacağımı bilemedim. Önerilerinizi bekliyorum.
uada9dıw0.png

Benim bilgisayarımda 2 dakikada falan açılıyor ama BIOS süresi 0.x gözüküyor.(x çünkü tam hatırlayamadım.)
Sonradan düzenleme: Şuan baktım BIOS zamanı 0.0 gözüküyor. Eğer sistem normal süresinde açılıyorsa bence takmayın.

Son düzenleme:
Açıkçası sorunu bende anlamadım bu çok uçuk bir rakam çünkü Power tuşuna basar basmaz hızlıca açılıyor PC öyle aman aman takıldığını görmedim.
Ama ben genede bir kronometre ile zaman tutacağım. 😁😁

Merhabalar, normalde bilgisayarım hızlı bir şekilde açılırken son BIOS süresi 217.9 olarak geçiyor. Açıkçası ne yapacağımı bilemedim. Önerilerinizi bekliyorum.
Eki Görüntüle 662018

Benim bilgisayarım 12 sn de acılıyor stabil ama 17.2 yazıyor çok kafanıza takmayın bence. Ya da BIOS güncel degil ise bir BIOS güncellemesi yapın.

Şunları devre dışı bırak. Intel ait işlem önemli değilse, onu da başlangıçta devre dışı bırak.
Realtek HD kapatınca ses bozulmaz. Sadece ayar menüsünün işlemi, arka planda çalışmaz. Sen gene Realtek HD Audion yöneticisini sonradan açabilirsin. Zaten Windows 10 sunduğu ses ayar arayüzünden pek bir farkı yok.

Screenshot_1.png

Bağlantıdaki rehbere göz at. Wise Registry Cleaner yazılımının sunduğu ''Sistem Ayarlama'' seçeneklerini de uygulayabilirsin. Bağlantıda anlatılıyor.

Eki Görüntüle 662022

Şunları devre dışı bırak. Intel ait işlem önemli değilse, onu da başlangıçta devre dışı bırak.
Realtek HD kapatınca ses bozulmaz. Sadece ayar menüsünün işlemi, arka planda çalışmaz. Sen gene Realtek HD audion yöneticisini sonradan açabilirsin. Zaten Windows 10 sunduğu ses ayar arayüzünden pek bir farkı yok.

Eki Görüntüle 662034

Bağlantıdaki rehbere göz at. Wise registry cleaner yazılımının sunduğu "sistem ayarlama" seçeneklerini de uygulayabilirsin. Bağlantıda anlatılıyor.

Açıkçası kayıt defteri düzenleyici programlarına güvenmiyorum ne zaman kayıt defteri düzenlemesi yapsam sorun çıkmadığını görmedim.

Geri
Yukarı