Görev yöneticisinde çıkan start.exe virüsü

Orugan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, görev yöneticisini gezerken bilmediğim programları arayıp bilgisayarımda virüs olup olmadığını ararken start.exe diye bir programa denk geldim ve araştırma sonucu klavye ve fareyi takip edebilen bir virüs olduğunu öğrendim. Bunu nasıl kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
start.exe diye bir programa denk geldim ve araştırma sonucu klavye ve fareyi takip edebilen bir virüs olduğunu öğrendim.
Bunun dediğin şey olduğunu nasıl öğrendin? Kodlama mı biliyorsun? Tersine mi çevirdin?

Kodlama ve tersine çevirme yapabilecek kadar zeki değilim maalesef bu yüzden Google'den araştırdım baktığım tüm siteler trojan olduğunu yazıyordu. Fakat Malwarebytes ile tarattım ve bu program silinmedi dosya yoluna da bakamadığım için endişelendim fakat Windows'un kendi işlemi gibi duruyor. İsimleri aynı olduğundan böyle bir hataya düştüm kusura bakmayın. Sorun yok gibi duruyor.

fakat Windows'un kendi işlemi gibi duruyor. İsimleri aynı olduğundan böyle bir hataya düştüm kusura bakmayın. Sorun yok gibi duruyor.
Farkına vardıysanız durumun sıkıntı yok. Anlamanız için sormuştum zaten o tür zararlı tespiti yapılmaz. O isimde bir sürü dosya var Dünyada.

Yeni konular

Geri
Yukarı