Görev yöneticisindeki smphost nedir?

Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma sanırım virüs bulaşmıştı. ( internette arama yaptırdığımda alakasız site reklamları başta çıkıyordu ) Sıfırdan kurulum için gereken flash bellek şu an bende bulunmadığından dolayı bilgisayarda yeni bir disk oluşturdum ancak format atmayı bir türlü beceremedim. Windows ayarlarından bilgisayarı sıfırlama seçeneğini seçtim ve bilgisayardaki her şeyi sildim. Ancak Görev Yöneticisi'ni kontrol ettiğimde smphost diye bir program çalışıyor gözükmekte. Bu program zararlı mıdır? Sıfırdan kurulumu flash bellek olmadan yapmam mümkün müdür? Eğer mümkünse nasıl yapıldığını sıfırdan anlatır mısınız? ( bilgisayarı sıfırladıktan sonra reklamlar gitti )

Normalde virüs değil. Dosya konumuna da bakın. Windows System içinde ise virüs olma ihtimali çok düşük. PC'de her ihtimale karşı tarama da yapın.

Hocam konuyu biraz dağıtıyorum, kusura bakmayın. Flash bellek olmadan temiz kurulu nasıl yapabilirim? Başka konular açılmış ancak anlayamadım. En basitinden anlatabilir misiniz? Bir sorum daha olacaktı. Sıfırdan kurulum yapınca BIOS ayarları gider mi? Teşekkürler.

Format ile BIOS değişmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı