Görev yöneticisini açıldığı anda %100 CPU kullanımı

kadirbe2

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bilgisayarımda görev yöneticisini açtığım anda CPU kullanımı %100 olarak gösteriyor ve hemen ardından normal seviyelere iniyor.
Bu olay görev yöneticisini her açtığımda oluyor. Bazı zamanlar görev yöneticisini açtığım an CPU %100 kullanan bir şey olduğunu gördüm birkaç saniye sonra kayboldu ve oranlar normal seviyeye indi. Bu her zaman olmadı görev yöneticisini birkaç kez açıp kapayınca nadiren geliyordu bende ekran görüntüsü aldım ve kullanan şeyi yakaladım:

Ekran Alıntısı.PNG

Sistem kesintileri %100 yazıyordu ve hemen ardından kayboluyor oranlar normal seviyeye iniyordu. Dediğim gibi "sistem kesintileri %100" her zaman yazmıyor nadiren çıkıyor onun dışın sadece CPU %100 yazıyor ve düşüyor. Baya bir araştırdım ama çözümlerin hiçbiri işe yaramadı lütfen yardım eder misiniz?

Ekran Alıntısı.PNG

Bu durumu ben de yaşıyorum, mining virüsü ihtimaline karşı bilgisayarı taratın. Ama ben taratınca yine de bir şey çıkmıyor anlam veremedim.

Bir ihtimal olarak, bilgisayardaki bütün işlemleri görev yöneticisi gösteriyor, verileri vs. toplarken görev yöneticisi bilgisayarı zorluyor ve anlık olarak güç kullanımı fırlıyor. Böyle bir şey düşündüm ne kadar doğru bilemem. Zaten mining virüsü gibi bir şey olsa işlemci sürekli zorlanır ve ses çıkarır bundan da anlaşılır. Görev yöneticisi açıldığı zaman durmaz yani öyle düşündüm.

Bende de oluyor. Şu an 20H2 sürümdeyim aynı şey mevcut. Herhangi bir virüs bir şey değil sorun etmenize gerek yok.

Bir süre araştırma yaptım sonuç olarak bunun önemli bir şey olmadığını söyleyenler var ama aynı zamanda aksini söyleyenler de var. Umarım önemli bir durum yoktur.

Geri
Yukarı