Görsel iletişim tasarımı bölümü mezunları hangi işlerde çalışabilir?

Sadık Baydı

Centipat
Daha fazla  
Ben 12. sınıfım ve ÖSYM'ye girmeyi düşünüyorum kafamda grafik tasarım vardı ama kuzenim görsel iletişim tasarımı oku zaten aynı dersleri görüyorlar dedi. Bende ikna oldum 3 boyutlu tasarım güzel göründü ya da poster, afiş tasarımları ama bu bölümü okursam işsiz kalır mıyım diye düşünüyorum. Eğer bilen varsa yardım edebilir mi?

Ben 12. sınıfım ve ÖSYM'ye girmeyi düşünüyorum kafamda grafik tasarım vardı ama kuzenim görsel iletişim tasarımı oku zaten aynı dersleri görüyorlar dedi. Bende ikna oldum 3 boyutlu tasarım güzel göründü ya da poster, afiş tasarımları ama bu bölümü okursam işsiz kalır mıyım diye düşünüyorum. Eğer bilen varsa yardım edebilir mi?

Yani bu meslekten çok anlamam ama az çok tahmin edebiliyorum gibi, bir şirkette tanıdığınız yoksa ve yüksek bir şirket için çalışacaksanız pek iyi şeyler olmaz gibi. Tekrardan söylüyorum çok bilgili değilim ama günümüzde Türkiye de çoğu meslek böyle bu yüzden.

Grafik tasarım ile aynı sanırım, grafik tasarım okuyun derim ben hocam. Ancak Türkiye'de torpil yoksa bir işe yaramayabilir yurt dışı düşünmenizi öneririm.

Geri
Yukarı