Görsellik Açısından En İyi Linux Nedir?

Linux değil, Linux dağıtımı demek istediniz sanırım, ki bu da yanlış olurdu. Sizin monitörünüzde gördüğünüz şey dağıtım değil, dağıtımınızın kullandığı masaüstü ve pencere yöneticileridir. Ubuntu ile birlikte halihazırda yüklü olarak gelen masaüstü yöneticisinin adı Unity'dir. Bu da Gnome tabanlıdır. Ancak Ubuntu'nun da Gnome(Ubuntu GNOME), KDE(Kubuntu), XFCE(Xubuntu), LXDE(Lubuntu) sürümleri mevcuttur. Hatta isterseniz bir Linux dağıtımına birkaç masaüstü ve pencere yöneticisi kurabilirsiniz. Demek istediğim şu ki: size dağıtım öneren arkadaşlar yanlış yapıyorlar. Dağıtım istemekle siz de hata yapıyorsunuz.
Şimdi olması gereken cevaba gelelim: Benim en sevdiğim masaüstü yöneticileri Gnome, XFCE ve Unity'dir. i3wm (pencere yöneticisi)ni de gayet severim. Özelleştirilebilir ve kullanışlı bir pencere yöneticisidir.

Birazcık özelleştirilmiş (kabuk teması, GTK teması, ikon paketi ve imleç teması değiştirildi) bir Gnome (3.18) masaüstü örneği:
Dağıtım: Majnaro Gnome
2016-12-07 16-52-53 ekran görüntüsü.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı