Görüntü gidiyor ama sistem çalışıyor

Tayfun KÜÇE

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sistemi alalı daha 8 ay oldu termal macun tazeledim kasa temiz darbe almadı ancak son bir aydır sistem açıldıktan bazen 5 10 saniye sonra bazen birkaç saat sonra ekranda görüntü kesiliyor no Signal uyarısı verip uyku moduna geçiyor monitör ancak sistem çalışıyor Discord da iletişim kurmaya devam edebiliyorum veya arkada çalan müzik video devam ediyor kontrol edebiliyorum. Klavye ile durdurma ilerletme vs sistem formatladım BIOS Update attım eskiye döndüm güncele döndüm hiç değişmedi. Var mı yardımcı olabilecek?

Ekleme: Sisteme OCCT ile stres testi yaptım 30 dakika hiçbir sorun çıkmadı.

Ekran kartında sorun olabileceği gibi monitör ile ekran kartı arasındaki bağlantı kablosunda da bir problem olabilir. Yani başka kablo takıp denemenizi önerebilirim.

Başka HDMI ve DisplayPort kablosu ile denedim sonuç aynı yazılımsal problem olabileceği söylenmiş. Olay görüntüleyici ile baktım sistemin kapandığı zamanlar Kernel Power 41 hatası vermiş sürekli başka hata göremedim.

Başka HDMI ve DisplayPort kablosu ile denedim sonuç aynı yazılımsal problem olabileceği söylenmiş. Olay görüntüleyici ile baktım sistemin kapandığı zamanlar Kernel Power 41 hatası vermiş sürekli başka hata göremedim.
Bu hata ismiyle yeni bir başlık açmanızı öneririm. Bu konu hakkında yardımcı olamayacağım.

Geri
Yukarı