Görüntü gidiyor bilgisayar çalışmaya devam ediyor

Semih840

Femtopat
3 Hafta önce YouTube'da video izlerken birden görüntü gitti ama arkadan ses gelmeye ve çalışmaya devam ediyordu, ben de pek umursamadan uyku moduna alıp tekrar açtım.
Aradan geçen 2 hafta içinde bu görüntü gitmeleri gittikçe artmaya başladı. Baştan sadece tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünüyordum çünkü videoları tam ekrana aldığımda ve yeni sekme açtığımda gidiyordu, masaüstünde hiç kapanmamıştı. Sonra masaüstünde de kapanmaya başlayınca İnternet'teki tarayıcı ve masaüstü ile ilgili çözümleri denemeye başladım, hiçbiri işe yaramadı. Driver'ları 4 kere güncelledim, Windows'u güncelledim, virüs taraması yapıp sildim yine olmadı. Son çare olarak da sistemi sıfırladım ama açıldıktan 2dk sonra yine aynısı oldu.

Bir türlü anlayamadım. Bazen uzun süre boyunca kapanmıyor bazen de durmadan sürekli kapanıyor. Genelde yeni sekme açtığımda veya videoları tam ekrana aldığımda oluyor, masaüstünde de herhangi bir klasörü açtığımda oluyor. Sekmeyi değiştirmediğim veya klasörü aşağıya indirmediğim sürecede uyku modundan uyandırır uyandırmaz görüntü siyah oluyor. Oyun oynarken pek olmasa da bazı oyunlarda arada bir kapanıyor.

Arayüzde rahat dolaşamıyorum. Uyku moduna alıp tekrar açmadığım sürece görüntü gelmiyor, elim kolum bağlandı anlayacağınız. Beni bu lanetten kurtarmanız için yardımlarınızı bekliyorum, olmazsa bilgisayarcıya götüreceğim, teşekkürler.

Sistem: Win10 64-bit

Son düzenleme:
Sıkıntının RAM'inizde olduğunu tahmin ediyorum slot değiştirin olmaz ise çalışan bir RAM ile deneyin çalışan RAM olursa diğer RAM'in ucunu silgi ile silip tekrar deneyin olmaz ise RAM'iniz ölmüştür. Eğer çalışan RAM çalışmaz ise sorun diğer parçalardadır muhtemelen anakartdadır. İyi forumlar.

Sistem özelliklerini belirtir misiniz?
O kadar önemli mi, laptop kullanıyorum zaten. Yinede yazayım

GT750m
İ7-4700hq
16gb RAM
1tb HDD
Sıkıntının RAM'inizde olduğunu tahmin ediyorum slot değiştirin olmaz ise çalışan bir RAM ile deneyin çalışan RAM olursa diğer RAM'in ucunu silgi ile silip tekrar deneyin olmaz ise RAM'iniz ölmüştür. Eğer çalışan RAM çalışmaz ise sorun diğer parçalardadır muhtemelen anakartdadır. İyi forumlar.
Haklılık payınız yüksek. Siz yazınca aklıma geldi, eski kasamda da görüntü sorununu RAM'i değiştirerek çözmüştüm. Ama maalesef laptop kullanıyorum. Donanıma müdahele edebilseydim konuyu açmadan çoktan denemiş olurdum. Maalesef elimle çözebileceğim bir sorun olmaktan çıkmış gibi duruyor.
Klavye mouse da gidiyor mu bu ekran gittiğinde.
Sadece görüntü gidiyor(ekran kapanmıyor görüntü tamamen siyah oluyor). Klavye, mouse ve ses yerli yerinde.

Son düzenleme:
Laptopuda açıp üzerinde değişim yapabilirsin masaüstü açmaktan çok daha basit geliyor bana.

O kadar önemli mi, laptop kullanıyorum zaten. Yinede yazayım.

GT750M.
i7-4700HQ.
16 GB RAM.
1TB HDD.

Haklılık payınız yüksek. Siz yazınca aklıma geldi, eski kasamda da görüntü sorununu RAM'i değiştirerek çözmüştüm. Ama maalesef laptop kullanıyorum. Donanıma müdahale edebilseydim konuyu açmadan çoktan denemiş olurdum. Maalesef elimle çözebileceğim bir sorun olmaktan çıkmış gibi duruyor.

Sadece görüntü gidiyor(ekran kapanmıyor görüntü tamamen siyah oluyor). Klavye, mouse ve ses yerli yerinde.

Geri
Yukarı