Görüntü restart attıktan sonra geliyor

NuclearFusion

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle, herkesin keyfi yerindedir umarım. Dün parçaları İnternet'ten edindiğim bilgisayarımın montajını yaptım ve sorunsuz çalışıyor. Şu anlık bu sabahki gözlemim sonucu bilgisayarı başlattıktan sonra ASUS yazısının çıkıp sonra Boot işlemine devam ederken monitörden görüntü kesildiğini fark ettim. Monitörde sorun olmadığına eminim kabloda da aynı şekilde ve bu sorun restart attıktan sonra çözülüyor sıkıntısız bir biçimde ve bu sorunun tekrar etmesi için bilgisayarın 2-3 saat açık kalması gerekiyor. Yani bilgisayarı kapatıp 5 dakika bekleyip açınca bu sorun olmuyor. Bunu gözlemledim. Sorunun RAM'de olacağını düşünüyorum çünkü bir göz yanılmasıyla işlemcimin maksimum RAM frekansı ile ramlarımın frekansı uyuşmuyor. Sorunun bundan olabileceğini düşündüm ama RAM'i iade edip frekansını düşürmeden önce sizlere de sormak istedim. Daha önce başına gelip de çözmüş olan arkadaşlar var mıdır diye. RAM'ın slotunu değiştirdim bir değişiklik olmadı silgiyle sildim yine bir değişiklik olmadı bu durum biraz canımı sıkıyor, 1 gün önce alınan bir bilgisayarda olduğu için. Yardımlarınızı, çözüm önerilerinizi bekliyorum :)

Sistemim:
i3 9100F 3.6 GHz (maksimum RAM frekansı 2400MHz imiş ben RAM'larımı 2666 MHz tercih ettim anakartın maksimum desteklediği frekansa bakarak)
Anakart: ASUS H310M-K r2.0.
RAM: Tek kanal 2666MHz HyperX Fury.
Ekran kartı: MSI Aero ITX 1650.
PSU: Thermaltake 550W RGB PSU.
SSD: SanDisk 120GB.
Yok mu arkadaşlar yardımcı olmak isteyen?
Yok mu arkadaşlar yardımcı olmak isteyen?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı