Görüntü Sadece HDMI Kablosunu Çıkartıp Takınca Geliyor

Dareeque

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, geçen haftaya kadar AMD ekran kartımı monitörüm eski olduğu için VGA to HDMI kablosuyla dönüştürerek kullanıyordum. Sonrasında bu hafta NVIDIA 1650 Super ekran kartı aldım taktım. Yine aynı HDMI kablosu ile dönüştürücüyle kullanıyorum. Fakat bilgisayarı açınca klasik anakart markası, NVIDIA vs logoları geldikten sonra Windows başlama ekranına gelince görüntü gidiyor. Ama bilgisayar açılıp çalışıyor. Kasa arkasından ekran kartına bağlı olan HDMI kablosunu çıkarıp takınca ise görüntü geliyor. Bilgisayarı açarken her seferinde görüntüyü almak için HDMI kablosunu ekran kartından çıkartıp takmam gerekiyor. Ekran kartında mı arıza vardır yoksa yazılımsal mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ona göre kartı iade etmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun olmuştu. Hdmi kablosu çeviriciye lehimlenmişse kablo belli bir süre zarfında bozuluyor. Hdmi kablosu değiştirilebilen bir çevirici alınca daha uzun süre dayanıyor. Ben kendimde bu şekilde sorunu çözdüm. Görüntü gelmez veya kablo bozulur ise Hdmi kablosunu değiştirebiliyorsunuz. Ben bunları öneriyorum.
Çeviriciler:

Hdmi kabloları:

Son düzenleme:
Merhabalar bende aynı sorunu yaşıyorum Windows yazısı geldiği an ekran gidiyor çözümünü bulabildiyseniz paylasir misiniz?

Geri
Yukarı